Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. sausio 23 d.

Akcija „Miškas 2015“ atgrąsė pažeidėjus

Anot VMT skyriaus vedėjo A.Balčiaus, ši akcija reikalinga atkreipti visuomenės dėmesį į neteisėtai kertamus miškus, užkardyti visus įstatymų pažeidimus miškuose. „Ši akcija ne pirmoji – mes jas vykdome nuo 2002 metų, patyrimo turime. Šiandien vyks planiniai reidai. Tikslas, kaip ir kaskart vienas – žiūrėti, kad neteisėtai nevežtų medienos, vogtos medienos, kad miškas būtų gabenamas su tinkamais dokumentais. Taip pat bus tikrinamos tiek valstybinių, tiek privačių miškų kirtavietės“. Skyriaus vedėjas minėjo, kad nuo pirmadienio, kada prasidėjo akcija, jau užfiksuoti keli neteisėti kirtimai - Varėnoje ir Utenoje, kurie kol kas nedetalizuojami.

A.Balčius pažymėjo, kad po lūžio, įvykusio 2006-2008 m., pernai neteisėtai privačiuose miškuose iškirsta virš 7 tūkstančių, valstybiniuose miškuose - virš 2 tūkst. kubinių metrų medienos. Anot VMT Miškų kontrolės skyriaus vedėjo, baudos dabar tiesiog drakoniškos. Jos priklauso nuo iškertamo medienos tūrio: jei iškerta iki 10 kubų – bauda 56 eurai, jei piktybiškai kertama – gali siekti iki 17 tūkst. eurų. Dar įspūdingesni žalos aplinkai atlyginimo skaičiai, tad VMT Miškų kontrolės skyriaus pareigūnas tikrai nerekomenduoja kirsti miškų neteisėtai, nors faktas, kad susigundančių vogti vieną iš didžiausių šalies turtą – mišką – buvo ir bus.

Akcija vyksta, tačiau visuomenėje sklando nuomonė, kad reikia miškus griežčiau kontroliuoti, juoba yra ir STT išvada dėl galimų korupcijos apraiškų. „Be abejo, kad į tai atsižvelgta. Tiesiog mūsų noras žinoti realią padėtį miškuose sutapo su akcija „Miškas 2015“. Tam ir buvo įkurta mobilioji miško apsaugos grupė, kuri 2-3 kartus per savaitę ar pagal poreikį važinės. Tam miškų urėdijų paprašyta kasdien interneto tinklapiuose viešinti miško pirkėjų sąrašus, o mobilioji grupė pasirinks tam tikras įmones, urėdijas, kirtavietes. Automobilis yra, grupė baigiama formuoti. Pradedama bendradarbiauti su kelių inspektoriais – jie matuos svorį, mes- tūrį. Taip pat bendradarbiausime su Valstybinės miškų tarnybos pareigūnais – tai bus kita iš prevencijos priemonių. Lankysim lentpjūves, kertamas biržes – tiek privačiuose, tiek valstybiniuose miškuose“- sakė reidui Ukmergės miškų urėdijoje įpusėjus generalinis miškų urėdas dr. R.Prūsaitis. Jis įsitikino, kad Ukmergės miškų urėdijoje dirba patyrę miškų pjovėjai, trim pamainomis, anądien spragų neaptikta. Tačiau generalinis miškų urėdas pastebi, kad nuolatos tobulinami teisės aktai, reglamentuojantys medienos gabenimą, svarstoma koks turi būti optimalus gabenamos medienos svoris, kas turi prisiimti atsakomybę už perkrautas miškavežes – krovėjas ar priėmėjas. Dr. R.Prūsaičio nuomone, turėtų būti abipusė atsakomybė ir krauti reikėtų tik tiek, kiek galima. Jis pažadėjo, kad reidai bus vykdomi ir nakties metu, ir savaitgaliais. „Užkardyti, susekti, įvesti tvarką“- toks akcijos „Miškas 2015“ tikslas yra generalinio miškų urėdo įsitikinimu.

„Šios dienos reidas – na, nenubaudėm, ne mūsų tikslas nubausti. Bet gal kokią birželę ir išgelbėjom nuo neteisėto kirtimo. Gal kokių kelių miškavežių ir neišvežė šiandien. Turėčiau pasakyti, kad vien tai yra teigiamas dalykas,- apibendrino reido rezultatus VMT Miškų kontrolės skyriaus vedėjas A. Balčius. – Turime tikrinti, judėti, būti vieši ir parodyti, kad miške yra šeimininkas, kuris kontroliuoja. Yra atsakomybė ir jos privalu visiems laikytis. Manyčiau, kad tęsim akciją kiek numatyta, kas savaitę apibendrinsim rezultatus ir informuosime spaudą, kuri mums labai padeda. O kaip dėl neteisėtų kirtimų, tai jeigu 2000—aisiais metais buvo iškertama 60-70-80 tūkstančių kietmetrių, tai dabar jų sumažėjo iki 8-10 tūkstančių per metus. Ir tai yra tokių priemonių ir mūsų prevencinio darbo rezultatas. Ir tvarka valstybėje yra. Jeigu pamenate, kiekvienoje fermoje buvo gateris ir kas norėjo, kiek norėjo pjovė. Rinka viską išvalė. Tad manyčiau, tęsim šitą darbą. O dabar košės jau nusipelnėm“- šnairavo į laužo pusę A.Balčius.
„Gerai, kad reidas bendras – Generalinės miškų urėdijos ir Valstybinės miškų tarnybos, nes manau, kad nedera skirstyti – valstybinis ar privatus miškas – Jūsų tas, o mūsų anas, nes be jų dar yra ir rezervuotų miškų. Taip, kad tokios akcijos tiktai sveikintinos, vieni kitus papildom, matyt, todėl rezultatas anksčiau ar vėliau matysis, nors šiandien kažko nepagavom, kažin kokių akcijų nepadarėm. Prevencija ir užkarda yra pirmoje eilėje“- dėliojo reido akcentus generalinis miškų urėdas dr. R. Prūsaitis.

Aplinkos ministras K.Trečiokas minėjo, kad jam buvo pravartu pamatyti, kaip patikrinimas vyksta praktiškai. O kad nėra pažeidėjų, anot jo, gal ir geriau. „Tikiuosi, kad atgrąsymo efektas suveiks ir, ko gero, vien tai bus rezultatas. Jei matysim rezultatą, bus ir akcijos pakartojimas. Aš suprantu, kad tokios akcijos yra atsitraukimas nuo kito darbo, bet ne beprasmis. Tikrai. Kai man reikia išvykti, visad atrodo, kad ne laiku, bet kai išsiruoši, džiaugiesi, - nuoširdžiai prisipažino ministras.

„Savo buvimu suteikėte akcijai didelį atgarsį. Mano manymu, bet kokia prevencinė priemonė yra pati geriausia – geresnės nėra. Ir jeigu mes žmones supažindinsime su bausmės neišvengiamumu, taip ir bus“, - yra tikras Ukmergės miškų urėdas Vigantas Kraujalis.

Generalinė miškų urėdija, daugiau informacijos – s.potapoviene@gmu.lt, 8-662-53328

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 01 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai