Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. sausio 30 d.

Ar suklydo barsukas pusiaužiemį?


LRT radijo laida „Ryto garsai“, www.lrt.lt, Selemonas Paltanavičius, 2015 m. sausio 29 d.

Diena tapo ilgesnė pusantros valandos, šviesos daugėja. Tą labiausiai pastebi paukščiai. Miestuose dažną rytą, dar šiek tiek prieš septynias, zylės jau skiemenuoja savo pavasarines giesmes. Žinoma, miškų glūdumoje tokio atgimimo dar nesijaučia – čia naktį neplieskia šviesos, nėra žmogaus aplinkos sukuriamos šilumos.
Kai kurie vandens telkiniai išsivadavo nuo paskutinio ledo. Kitur jo šią žiemą dar nebuvo. Dzūkų mariomis vadinamoje Dusioje baltuoja gulbės, juoduoja laukių pulkeliai. Vandens paukščiai pasklidę po visus ežerus ir upes, todėl jų daug mažiau Nemune, prie Kauno elektrinės.
Labiausiai dėl ledo išgyvena žvejai. Išradingiausi ar nekantriausi ant ledo iššliuožia valtimis, kiti ieško lentų. Galima suprasti žvejo aistrą, tik sunku galvoti apie šiuos būdus, kurie negali būti saugūs.
Kol baltuoja sniegelis ir nejaučiame dar vieno atodrėkio, vėl slūgsta upeliai. Dirvožemyje drėgmės yra per mažai, todėl iki upelio nenuvirva nė viena srovelė. Šiai žiemai buvo skirtas didelis darbas – tirpdyti sniegą ir dirvožemį pripildyti vandens. Kol kas tai padaryti jai nesiseka. Dabar galvojame – o gal pavyks? Jei ne dabar, gal pavasarį?
Vis dažniau girdime klausimą – o koks bus šių metų pavasaris? Spėlioti galima, bet ar reikia? Geriau gyvenkime žiemoje ir kalbėkime apie ją.
Kiekviena žiema turi gamtos pavedimą išrinkti tuos, kurie populiacijoms gali nebūti naudingi. Mums tai gali būti sunkiai suprantama, tačiau gamtos gyvybingumas kaip tik ir slypi šioje taisyklėje. Gamta nenaikina – ji globoja, puoselėja, saugo tai, kas turi prasmę.
Kaip bus šią žiemą? Ar ji turi instrumentų šiai užduočiai vykdyti? Neabejokite žiema. Ji ir šiemet atliks viską nuosaikiai. Jau dabar prie lesyklų retėja zylių pulkeliai. Net ir maisto turėdamos išgyvena, deja, ne visos stirnos – išgyvenusios jos vargu ar taptų visaverčiais žvėrimis.
Todėl turime suprasti gamtą. Jos pasirinkimus ir sprendimus. Nebūkime už ją protingesni, leiskime šią žiemą ir visada daryti tai, ką ji moka ir žino geriausiai.
http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/speja-kada-bus-sniego-salcio-ir-pugu.d?id=67037334#ixzz3QHjyi8Sc

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 01 30
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai