Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. vasario 10 d.

Akcija „Miškas 2015“ baigėsi

Kaip informuoja Valstybinė miškų tarnyba, akcijos metu atlikta 414 reidų, patikrintos 508 medieną gabenančios autotransporto priemonės. Tikslu užkardinti Miško kirtimo taisyklių ir kitų teisės aktų pažeidimus, patikrinta per tūkstantis kirtaviečių privačiuose ir valstybiniuose miškuose. Akcijos metu organizuoti susitikimai su miškų savininkais. Miškų pareigūnai, vykdydami akciją, konsultavo daugiau nei pusantro tūkstančio miško savininkų, medienos ruošėjų bei vežėjų. Akcijos metu nustatyti 103 miško kirtimo, medienos gabenimo ir kiti pažeidimai, iš jų -28 neteisėtų miško kirtimų atvejai, kurių metų iškirsta 610 kubinių metrų medienos. Vien prevencinių priemonių nepakako, todėl administracinėmis baudomis 2088 eurų suma nubausti 72 asmenys. Be to, už neteisėtus miško kirtimus pareikšta ieškinių už 19111 eurų dėl padarytos žalos aplinkai atlyginimo. Lyginant su praėjusių metų pradžia, sumažėjo neteisėtų kirtimų apimtys šalies miškuose ir Valstybinė miškų tarnyba tai traktuoja kaip vieną iš akcijos rezultatų.
Generalinė miškų urėdija primena, kad akcijos „Miškas 2015“ metu sausio pabaigoje surengtas reidas Ukmergės miškų urėdijos teritorijoje, kuriame dalyvavo ne tik Valstybinės miškų tarnybos pareigūnai, generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Tąkart jis irgi pripažino, kad prevencinės priemonės ir vis didėjančios sankcijos už neteisėtą miškų kirtimą duoda teigiamų rezultatų. Anot ministro, dabar mišką vogti ryžtasi tik prisiekę vagys.
Nuo sausio nuolatos veikia Generalinėje miškų urėdijoje įsteigta mobilioji miško apsaugos grupė, į reidus išvykstanti bent du kartus per savaitę.
Akcija ,,Miškas 2015“ baigėsi, tačiau Valstybinės miškų tarnybos ir VĮ miškų urėdijų pareigūnai ir ateityje bus nepakantūs miškų grobstymui ir niokojimui.
Tokios prevencinės priemonės kaip akcija „Miškas“ rengiamos jau nuo 2002 metų.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 02 10
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai