Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. kovo 24 d.

Akcijos „Paukščiai grįžta namo“ pradžiai – gyvybės užtaisas memorialui iš medžių

Nemenčinės miškininkai neatsitiktinai savo akcijai vainikuoti pasirinko Bezdonių miškus. Bezdonių girios nuo seno garsėja kaip viena istoriškai šiame krašte įdomiausių vietovių. Prieš penketą metų čia pradėtas sodinti memorialinis miškas istorinio mūšio Žalgirio lauke pergalės 600 metų sukakčiai įamžinti. 2010 m. talkinant daugiau nei 200 moksleivių iš visos Lietuvos bei kitų šalių mokyklų, iš 7 tūkstančių eglaičių ir berželių suformuotas didžiausias šalyje užrašas „Žalgiris 600“. Dabar eglaitės ir berželiai jau žmogaus dydžio, o šalimais augantys senesni medžiai tinkami apsigyventi paukščiams. Todėl šiemet nuspręsta juose iškelti inkilus, kad čia įsikūrę paukšteliai suteiktų  memorialui gyvybės energijos.

Bezdonyse Nemenčinės miškų urėdijos miškininkai laukė pagalbininkų su besikūrenančiu laužu ir  tautodailininko Jono Bugailiškio išskirtinių inkilų paroda. Tautodailininkas pridrožė inkilų su angelais, žmogaus veidu, žuvies pavidalo, kaip koplytstulpį „sodybą“, net inkilą – bažnyčią su visa varpine, inkilą – Dievo mūką.  
Pirmieji suskubo patys mažiausieji talkininkai – iš autobusiuko pabiro  VšĮ „Jolitos darželis“ auklėtiniai. Mažieji išsyk apspito Joną Bugailiškį, tikrą paukščių mylėtoją, kuris  netruko vaikams įteigti, kad inkilas – ne šiaip sau namas. Improvizuotoje miško studijoje darželinukai kaip mokėjo išmargino inkilėlius, paliko savo autografus. Savo inkiliuką išmargino ir pasirašė net mažiausioji akcijos dalyvė, vos trejų metukų Meida. Nors ornitologai  linkę teigti kitaip, anot Jono Bugailiškio, paukščiai nebijo spalvų, nes ir pati gamta yra spalvinga. Užtat daugiabučių inkilų paukščiai tikrai nemėgsta, todėl šį kartą tokių ir negaminta.

Paibaigus pamokoms, miškininkai sulaukė ir augesnių talkininkų: Nemenčinės  Gedimino gimnazijos, Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos bei Vaikų ir paauglių socialinio centro.  Vaikai savo piešiniais dabintus ir autografais puoštus inkilus kėlė tik po griežto Nemenčinės miškų urėdo Eligijaus Ryškaus instruktažo: „Inkilai yra sunkūs ir panešti, todėl laikykitės nuo medžio atokiai, nes jei toks inkilas kris ir pataikys, patys galite pavirsti paukšteliais...“ Urėdijos miškininkai negailėjo moksleiviams ir praktiškų inkilų kėlimo pamokų. Kaip antai, ne visi žino, kad zylės nemėgsta net savo giminės kaimynystės, kas kita – varnėnai, kurie nebrokytų ir daugiabučio inkilo. Nemenčinės Gedimino gimnazijos berniukai sakė ir patys gaminantys inkilus, o panorusiems prie savo centro inkilėlių išsikelti Nemenčinės našlaičiams, miškininkai jų padovanojo.

Paukščių įkurtuvės Arvydų girininkijoje užsitęsė: ministras ilgai ieškojo zylutėms tinkamos eglės, specialiomis kartimis „ginkluoti“ miškininkai irgi nekarstė inkilėlių bet kur. Moksleiviai įsitikino, kad inkilėlių kėlimas – kruopštus ir atsakingas darbas, tačiau jų triūso dėka įkurtuves Bezdonių girioje šiemet švęs 53 varnėnai, 60 zilučių ir 2 kukučiai. Visi miškininkų pagalbininkai išvyko su akcijos globėjo aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įduotomis atminimo dovanėlėmis.

Generalinės miškų urėdijos informacija

Daugiau informacijos: Teisės, personalo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Solveiga Potapovienė, tel. 8-5-2733997, 8-662-53328

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 03 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai