Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. kovo 30 d.

Baigėme inkilų kėlimo misiją, imsimės miškasodžio

Šventė Pūčkorių piliakalnyje prasidėjo dar ankstyvą rytą. Čia, pasitikti akcijos idėjos autoriaus, Generalinės miškų urėdijos vyriausiojo patarėjo Andriaus Vancevičiaus, video filmukų konkurso dalyviai savo autografais išgražino tautodailininko Jono Bugailiškio išskobtą vienetinį inkilą - žuvį. Vėliau visu būriu moksleiviai, padedami savo globėjų miškininkų, į medžius sukėlė gražiausius atsivežtinius inkilėlius.

Kaip žinia, šiųmetinių paukščių sutiktuvių akcentas – video filmukų apie paukščius, gamtą ir pavasarį konkursas. Dar prieš pusiaudienį visi šventės dalyviai iš Pūčkorių piliakalnio suvažiavo į Generalinės miškų urėdijos būstinę, kur Aplinkos ministerijos aktų salėje pademonstruoti dešimt komisijos atrinktų filmukų. Šventę pradėjo svečiai iš Raseinių miškų urėdijos - muzikalioji Šimkaičių girininko pavaduotojo Henriko Lukošiaus šeimyna - jo žmona Lina, dukros Alma, Monika ir Liucija – tikri paukščiai.

Akcijos aktyvistus pasveikinęs jos šiemetinis globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patikino, kad laikas, praleistas keliant inkilus su jaunaisiais miško bičiuliais – labai vertingas. „Vaikas, apgyvendinęs paukštelį, įgyja kitą kokybę – jį su gamta sies ypatingas ryšys“- įsitikinęs akcijos globėjas.

Paatviravęs, kad ypač gerai jaučiasi miškininkų ir jų pamainos kompanijoje, akcijos globėjas leido sau ir pajuokauti. Anot jo, simboliška, kad akcijos pabaigos ceremoniją veda dainininkė Vaida Genytė... Paieškojęs savo sąsajų, ministras prisiminė gimęs Gaidžio metais ir juokėsi, kad visa laimė, jog bent vištos rudeniop į šiltus kraštus neišskrenda... Kai Kretingos miškų urėdijos jaunieji miško bičiuliai įnešė akcijos globėjui scenon bene jų dydžio vos atkeliamą inkilą, nupintą žemaičių tautodailininkų, ministras pažadėjo būtinai pranešti, kas jame apsigyvens...

Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis dėkojo gražiam jaunųjų miško bičiulių būriui, jų mokytojams ir globėjams miškininkams už gerai atliktą darbą. Jis priminė, kad akcija įsibėgėjo 2013 m. , kada Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja kovo 21 dieną paskelbė Tarptautine miškų diena. Trečius metus Generalinės miškų urėdijos organizuojama akcija „Paukščiai grįžta namo“ kasmet įgyja vis platesnį pobūdį. Štai šiemet prie jos prisidėjo ne tik jaunieji miško bičiuliai, bet ir skautai, jaunieji policijos rėmėjai, vaikų globos namų auklėtiniai. Na, o dabar, sutikus paukščius ir iškėlus jiems inkilus, priminė generalinis miškų urėdas, visų mūsų laukia bene atsakingiausias metų darbas – pavasarinis miškasodis, kurį kai kurios miškų urėdijos jau pradėjo, kitos bepradedančios.

Dešimt video filmukų laureatų iš akcijos globėjo, aplinkos ministro Kęstučio Trečioko ir generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio rankų atsiėmė vertingas dovana. Neliko be lauktuvių ir kiti 33 filmukų autoriai – jiems irgi rankas spaudė akcijos globėjas ir generalinis miškų urėdas, koncertavo dainingoji Vaida Genytė.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 03 30
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai