Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. balandžio 7 d.

Utenos miškų urėdijai vadovaus pirmoji šalyje moteris urėdė

Prieš 13 metų tapusi per 3 tūkstančių hektarų Šiaulių miškų urėdijos Rėkyvos girininkijos šeimininke, Aurelija Jočienė neslėpė, kad visi studijuojantieji miškininkystę, svajoja tapti girininkais. Tačiau kitaip nei yra įprasta, ji nesutinka su nusistovėjusia nuomone, jog miškininko specialybė išskirtinai vyriška. „Ko aš negaliu padaryti, ką gali vyrai? Juk girininkaujant sunkiai fiziškai nereikia dirbti, tai kur tas vyriškumas pasireiškia?“– remdamasi savo patirtimi retoriškai klausė daugelio metų darbo patirtį turinti moteris iš ant vienos rakos pirštų suskaičiuojamų Lietuvos girininkių.

Be kita ko, moterų įdarbinimo miškų ūkyje skatinimas yra vienas iš miškų ūkio plėtros strateginių tikslų. Nors miškininkystė išlieka vienu sunkiausių ir sudėtingiausių darbų, dabar tai yra viena iš labiausiai išplėtotų pramonės šakų, kur dirba specializuota galinga technika, nusistovėjusios taisyklės. Buvęs Aurelijos Jočienės darbdavys, Šiaulių miškų urėdas Stasys Pališkis, dar pernai prognozavo, kad greitai turėtume turėti ir pirmąją miškų urėdę. Nes nors miškininkystė yra ypatinga verslo rūšis, reikalaujanti daug žinių ir kruopštumo, didelės atsakomybės, šito moterims tikrai nestinga, žino urėdas, kurio vadovaujamą kolektyvą galima pavadinti ganėtinai moterišku: be Rėkyvos girininkės čia girininkų pavaduotojomis sėkmingai dirba Rimantė Bučinskienė, Rūta Merkelienė, Vida Pališkienė ir Almina Ramanauskienė, Irena Ivanauskienė jau daugybę metų darbuojasi eigule.
Dabartinių pareigų – besąlygiško rūpinimosi mišku – Aurelija Jočienė siekė keliais etapais. Baigusi studijas Lietuvos žemės ūkio universitete (dabar - Aleksandro Stulginskio universitetas), ji pusę metų triūsė Šiaulių miškų urėdijoje. Vėliau, palaikydama idėją Kurtuvėnų regioniniame parke kurti žirgyną, tapo jo pradininke ir šeimininke – rūpinosi pastatų pirkimu, įrengimu, buvo atsakinga už žirgų treniravimą. Kai žirgynas įgavo savo veidą, jo veikla buvo sustyguota ir tekėjo nusistovėjusia vaga, žirgais ir jojimo sportu iki šiol besižavinti Aurelija sugrįžo į Rėkyvos girininkiją, nes buvo galimybė tapti girininke.
Aurelija Jočienė yra Lietuvos miškininkų sąjungos girininkų tarybos pirmininko pavaduotoja.
Dar studijų metais moteris ištekėjo už miškininko Remigijaus Jočio, kuris darbavosi toje pačioje Šiaulių miškų urėdijoje Lygudų girininko padėjėju, o dabar yra Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Šiaulių teritorinio padalinio vyr. specialistas. Miškininkų šeima augina sūnų ir dukrą, vakarines diskusijas su jais vadina miško valandėlėmis.
Veikli moteris laisvalaikiu pasinėrusi į tapybą ant šilko. Jos darbai eksponuoti miškininkų kūrybos parodoje Druskininkuose. Dar naujoji Utenos miškų urėdė entuziastingai mokosi užsienio kalbų.
Bendras miškų plotas Utenos miškų urėdijos teritorijoje − 68 873 ha, iš jų 14 284 ha − valstybinės reikšmės. Utenos miškų urėdijos miškingumas yra 29 procentai, jos miškuose vyrauja spygliuočiai. Utenos urėdijai priklausančiuose plotuose gausu įvairių žvėrių, tačiau nors medžioklės būrelių urėdijos teritorijoje yra per 30, profesionaliai medžioklei skirtų plotų urėdija neturi.
Nuo 1986 metų iki praėjusio rudens Utenos miškų urėdijai vadovavęs Stasys Kvedaras išėjo užtarnauto poilsio.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 04 07
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai