Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. balandžio 28 d.

Telšių urėdijos Žvėrinčiaus lankytojų dėmesiui!

Žvėrinčiuje nuo metų pradžios ruošiama teritorija stumbrų aptvarams: kasami sausinimo grioviai, įrengiami keliai, tveriamos tvoros. Statomas stumbrininko namelis, pašarų sandėlis, technikos laikymo garažas, pavėsinės.

Anot miškininkų, vykstant statybų darbams, gyvūnai, laikomi aptvaruose, yra sunerimę, stengiasi slėptis atokiausiose vietose, todėl lankytojams sunku juos stebėti. Be to, esant dideliam mechanizmų srautui, nesaugu vaikščioti palei aptvarus.

Urėdija prašo lankytojų susilaikyti nuo Žvėrinčiaus lankymo iki rugsėjo pradžios, kol čia bus atsinaujinta iš esmės. Rudeniop lankytojai galės pasidžiaugti sutvarkyta Žvėrinčiaus infrastruktūra ir pagausėjusia laikomų laukinių gyvūnų rūšių banda.

Žvėrinčius yra ko gero didžiausio visuomenės dėmesio susilaukiantis Telšių miškų urėdijos rekreacijos objektas. Jį Telšių miškininkai įkūrė 1996 m. buvusioje Eigirdžių, o dabar Ubiškės girininkijoje (Laukstėnų km., Telšių raj.), siekdami supažindinti visuomenę su laukinių gyvūnų gyvenimu. Čia yra įrengtas 14,7 ha ploto miško aptvaras šernams, danieliams ir muflonams bei aptvertas 2,4 ha ploto miško sklypas vilkams.

2009 m. pabaigoje Aplinkos ministerija (AM) skyrė 100 tūkstančių litų gyvosios gamtos informacinio centro „Žvėrinčius“ meškos aptvaro apžvalgos aikštelės – regyklos statybai, didžiųjų apuokų voljerų ir 5 stendų įrengimui . Iki 2010 m. birželio vidurio prie meškino Timo aptvaro pastatyta meniška ir erdvi aikštelė–regykla. Joje Žvėrinčiaus lankytojai saugiai ir patogiai gali pamatyti, fotografuoti, filmuoti Žemaitijos simbolį. Naujame stende pateikta išsami informacija apie meškiną Timą. Be to, lankytojai sužino ir Žemaitijos herbo, kuriame pavaizduota meška, atsiradimo istoriją. Miške, šalia vilkų aptvaro, įrengtas erdvus didžiųjų apuokų voljeras tapo jaukiais namais iš Vokietijos parvežtiems trims didingiems paukščiams. Meniškuose tautodailininko Stepono Kamino išdrožtuose stenduose lankytojams pateikta išsami informacija apie Žvėrinčiuje laikomus gyvūnus.

Balandžio viduryje į laisvę išleistas Žvėrinčiuje išslaugytas lūšiukas. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Telšių miškų urėdijos specialistai jį paleido Vidsodžio miške, netoli tų vietų, kur prieš daugiau nei pusmetį, išsekęs ir ligotas atklydo į žmonių sodybą ieškoti pagalbos. Dabar sustiprėjęs lūšiukas galės prasimaitinti ir savarankiškai išgyventi laukinėje gamtoje. Lūšiukas, ieškodamas prieglobsčio, pas žmones, gyvenančius sodyboje netoli Kuršėnų, užklydo pernai rugsėjo viduryje. Nepaisydamas šunų, išsekęs ir nuo motinos pasimetęs jauniklis įsitaisė ant bulvių krūvos. Baimindamiesi, kad kas nenutiktų mažamečiams vaikams ar augintiniams, sodybos šeimininkai kreipėsi į medžiotojus. Šie lūšiuką sugavo bei uždarė į narvą, o šeimininkė apie svečią pranešė aplinkosaugininkams. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai gyvūną apžiūrėjo ir nutarė jį perduoti Telšių miškų urėdijos Žvėrinčiui, kurio specialistai turi patirties ir erdvų adaptacinį voljerą. Be mamos palikęs pirmametis lūšiukas buvo slaugomas ir gydomas, kol sustiprėjo ir ėmė savarankiškai maitintis.

Jauniklis buvo paskiepytas, paženklintas mikroschema ir dabar gali gyventi laisvėje. Šiemet tai pirmas į laisvę paleistas lūšiukas. Telšių miškų urėdijos Žvėrinčius išaugino ir pernai į laisvę paleido tris lūšis.
Žvėrinčiaus įkūrėjas ir prižiūrėtojas – eigulys arba medinčius Petras Dabrišius - siūlo ne tik susipažinti su laukinės gamtos gyventojais – meška, lūšimis, vilkais, bet ir atsigręžti atgal į gamtą, prisiminti savo šaknis, o drąsiausiems – vilkų terapiją, tai yra, praleisti naktį vilkų apsuptyje. Dar viena įdomi patirtis būna apsilankymas prie Žvėrinčiaus prisiglaudusioje Petro Dabrišiaus sodyboje. Ši privati, Žvėrinčiumi besirūpinančio eigulio sodyba yra ne mažiau įdomi nei pats žvėrių rezervatas. Po Petro sodybą laisvai laigo prijaukinti vilkai, auga lapės, šeškiukai, žiurkės, vištos ir gaidžiai, bitės, pulkas ožkų. Dar Petro sodyboje rasite norų medį, apraišiotą daugybe spalvotų skiaučių su lankytojų norais. Viktoro Bergo premijos laureatas Petras Dabrišius garsėja ne tik kaip eigulys, miškininkas, bet ir keliautojas, ir Lietuvos žiniuonis, šamanas.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 04 28
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai