Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. gegužės 5 d.

Brandinama užsieniečių parko idėja

Anot akademijos prezidento Ishak Akay, jo vadovaujama kultūros akademija „Balturka“ jau beveik dešimtmetį Lietuvoje vykdo įvairius užsieniečių integracijos ir adaptacijos projektus. Kaip antai, gegužės 18 dieną vyksiančio festivalio „Poezijos pavasaris“ metu užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje deklamuos lietuvių poetų eiles. Renginys, remiamas ir „Balturka“, vadinsis „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“.
Jau kuris laikas „Balturka“ brandina ir užsieniečių miško idėją. Pasak Ishako Akay, dauguma užsieniečių atvyksta ir išvyksta iš šalies, tačiau pasodinę čia vardinį medelį, jie neužmirštų Lietuvos.
Vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius siūlo gražią idėją plėtoti dviem kryptimis. Kadangi arti sostinės nėra miškų urėdijų, kuriose būtų laisvos žemės parkui sodinti, vardinius medžius galima būtų sodinti Kėdainių miškų urėdijoje, kur nuo 2009 metų sodinamas ir puoselėjamas ąžuolynas „Neregėta Lietuva“.
Idėja išleisti specialią Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirtą knygą ir pasodinti ąžuolyną kilo albumo „Neregėta Lietuva“ autoriui Mariui Jovaišai. Albumas „Neregėta Lietuva 2009“ ypatingas tuo, kad už kiekvieną nupirktą knygą sodinama po ąžuolą. Užpernai Pelėdnagiuose ošė jau 23 tūkstančiai ąžuolų. Užsieniečiai irgi galėtų prisidėti auginant ąžuolyną „Neregėta Lietuva“.
Kita bendradarbiavimo kryptis galėtų būti užsieniečių jaunuolių, Lietuvoje studijuojančių pagal „ERASMUS“ ar kitas programas talkos miškininkams atkuriant ir įveisiant miškus. Jos paliktų gal dar didesnį įspūdį nei vardinio medelio sodinimas.
„Balturka“ vadovai gegužės 20 dieną pakviesti apsilankyti Kėdainių miškų urėdijoje, kur jiems bus aprodytas ąžuolynas „Neregėta Lietuva“. Galbūt čia ateityje oš ir vardiniai užsieniečių pasodinti ąžuolai.

Generalinės miškų urėdijos informacija
Daugiau informacijos: Teisės, personalo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Solveiga Potapovienė, 8-5-2733997

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 05 05
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai