Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. gegužės 22 d.

Generalinė miškų urėdija kviečia miškininkų visuomenę darniam darbui

Generalinė miškų urėdija niekada nepasiduos tokiam priešinimui, todėl atsakingai pareiškia, kad ir toliau vykdys jai įstatymu priskirtas funkcijas. „Dar kartą tvirtinu, kad suvedinėti sąskaitas su pavaldiniais nėra mano darbo stilius. Neturi jokio pagrindo ir teiginiai, esą miškų urėdijos bus specialiai žlugdomos. Generalinė miškų urėdija ir aš niekaip nevaržėme demokratijos, kuri pasireiškė kaip antai ir miškininkų mitingavimu prie Seimo rūmų, kada buvo priiminėjamos miškų įstatymo pataisos“, - sako generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis.

Viešojoje erdvėje teigiama, kad pasak Generalinės miškų urėdijos, 15 miškų urėdijų dirba nuostolingai. Tai yra specialus visuomenės klaidinimas, nes Generalinė miškų urėdija tokių duomenų niekam neteikė, tik konstatavo, kad 15 miškų urėdijų nepasiekia joms nustatytos 5 procentų pelningumo normos.

Miškų urėdijos sunkiai slepia nepasitenkinimą sausį darbą pradėjusios mobiliosios grupės darbu. Mobilioji miško kontrolės grupė įsteigta atsižvelgiant į Specialiųjų tyrimų tarnybos išvadą dėl Generalinės miškų urėdijos veiklos sričių korupcijos rizikos analizės. Naujojo poskyrio darbo rezultatai rodo, kad miškų urėdijų darbe yra trūkumų apskaitant medieną. Šią informaciją Generalinė miškų urėdija, privalėdama užtikrinti skaidrumą, skelbia viešai.

Generalinė miškų urėdija primena, kad tobulinant miškų urėdijų valdymą ir jų veiklos efektyvumą pagal Aplinkos ministerijos Vidaus audito skyriaus rekomendacijas buvo atsisakyta plataus masto viešinimo ir teisinių paslaugų teikimo. Tai leido valstybinių miškų sistemoje sutaupyti nemažą pinigų sumą.

Daug diskusijų tebekelia Generalinės miškų urėdijos diegiama Integruota miškų ūkio veiklos apskaitos informacinė sistema (IMŪVIS). Priminsime, kad sprendimas diegti sistemą, apimančią „Miško skaitą“ ir vieningą buhalterinę programą, priimtas Miškų ūkio informacinių sistemų vystymo ir diegimo nuolatinės komisijos, kurioje dirbo visų suinteresuotų miškų žinybų atstovai, dar 2007 m. pabaigoje. Nuo metų pradžios aplinkos ministro įsakymu miškų urėdijų naudojamuose tarnybiniuose automobiliuose įdiegtos navigacinės sistemos. Nors miškininkų bendruomenė sutaria, kad būtina tobulinti valstybinių miškų sistemos darbą, glumina jos aktyvus priešinimasis naujovėms.

Miškų urėdų tarybos valdybos siūlymu Generalinė miškų urėdija birželio 1 dieną surengs posėdį, kuriame bus bendrai aptarti finansiniai, ekonominiai, socialiniai ir kiti rodikliai, nusakantys miškų urėdijų tolimesnes raidos tendencijas ir perspektyvas.

Aplinkos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė, kuri turės pateikti pasiūlymus valstybinių miškų valdymo tobulinimui. Generalinė miškų urėdija būtinai šiuos siūlymus aptars su miškininkais.

Kokie įstatymai bebūtų registruojami ir priimami Seime, Generalinė miškų urėdija kviečia miškininkų bendruomenę konstruktyviam darbui ypatingos svarbos valstybinių miškų bare.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 05 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai