Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. gegužės 22 d.

Užsieniečių parko idėja įgauna kontūrus

„Balturka“ direktoriui Kėdainiai padarė įspūdį ne tik išlikusiu minaretu, panašių statinių Turkijoje analogu, bet ir Kėdainių miškų urėdo Juozo Girino papasakota istorija apie ąžuolų sodinukų siuntą į Japoniją. Pasirodo, jų buvo paprašyta šaltą viduržiemį, todėl ąžuoliukus teko iškąsti laužtuvais, atitirpdyti patalpoje. Galiausiai kėdainiškių miškininkų užauginti ąžuoliukai buvo išmainyti į garsiąsias Vilniaus sakuras.

Kėdainių miškų urėdas J.Girinas aprodė svečiui 2009 m. pradėtą sodinti parką „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolynas, kuriame vietos turėtų užtekti ir Užsieniečių parkui. Svečias supažindintas ir su paprastojo ąžuolo auginimu: turėjo progos pamatyti ir modernų urėdijos medelyną, kuriame 12 litrų vazonuose auginami ąžuoliukai. Beje, „Balturka“ direktoriaus žiniomis, kaip tik šiemet per Turkiją keliauja „Neregėtos Lietuvos“ Tūkstantmečio ąžuolyno iniciatoriaus Mariaus Jovaišos fotografijų parodos.

„Balturka“ direktoriui Kėdainių kraštas imponuoja ir tuo, kad čia apstu ir daugiau kultūriniams ryšiams plėtoti įdomių objektų, tokių kaip šviesios atminties Tėvo Stanislovo išpuoselėtas Paberžės vienuolynas, Skinderiškio dendroparkas. Urėdas puoselėja idėją šalia sodinti ir Lietuvos ąžuolų senolių, tokių kaip Stelmužės, klonų parką. Kėdainių miškų urėdijoje vykdomi ne tik ąžuolynų atsodinimo darbai, bet ir Lietuvos ąžuolų senolių klonavimas.

Grįžtant į Vilnių buvo užsukta į Ukmergės miškų urėdiją. Jos miškų urėdui Vigantui Kraujaliui Užsieniečio parko idėja irgi pasirodė įdomi. Jis svarsto, kad Ukmergės miškų urėdijoje tokį parką būtų galima sodinti Giedraičiuose, taigi, Europos centre.

Generalinės miškų urėdijos informacija
Daugiau informacijos – Teisės, personalo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Solveiga Potapovienė, tel. 8-5-2733997, 8-662-53328 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 05 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai