Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. birželio 22 d.

Pasitarimas apie ateities medelynų ūkio sistemą – su aplinkos ministru

Susitikime su urėdijos specialistais aukštus svečius Dubravos miškų urėdas Kęstutis Šakūnas supažindino su numatomo urėdijoje statyti šiltnamių komplekso, skirto miško sodmenims auginti su uždara šaknų sistema, projektu, informavo apie jau atliktus darbus, nurodė sodmenų su uždara šaknų sistema privalumus, įvardino priežastis, dėl kurių tokius šiltnamius tikslinga įrengti būtent Dubravos eksperimentinėje-mokomojoje miškų urėdijoje. K.Šakūnas taip pat apžvelgė kaimyninių valstybių (Lenkijos, Latvijos, Švedijos) patirtį miško sodmenis auginant konteineriuose, pabrėžė, kad iki šiol Lietuvoje nėra vieningos medelynų ūkio sistemos vizijos. Pasak Dubravos EM miškų urėdo, praėjo laikai, kai buvo vadovaujamasi lozungu: kiekvienai urėdijai po medelyną, girininkijai – miško daigyną ar net mažą daigynėlį eiguvai.
Dalyvavusiųjų nuomone, ateityje turėtų išsikristalizuoti gerokai mažesnis miško sodmenis įvairiomis technologijomis auginančių medelynų skaičius, kuriuose našiau ir efektyviau būtų panaudojama įvairi technika , geriau kontroliuojama sodmenų išauginimo kokybė.
Susitikime aptartos ir pradėto urėdijoje statyti šaldytuvo, skirto sodmenų laikymui, perspektyvos, viso komplekso (šaldytuvo ir šiltnamių) kaina ir finansavimo galimybės.
Po pasitarimo svečiai apsilankė miško selekcinių sodmenų išauginimo padalinyje, apžiūrėjo Dubravos urėdijos arboretumo kolekciją, aižyklą, miško sėklų sandėlį – šaldytuvą, šaldytuvo sodmenims laikyti statybvietę, teritoriją, kurioje numatoma statyti šiltnamius, o vizito rezultatus aptarė Lepšynės poilsiavietėje.

Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos informacija, daugiau informacijos – Vytautas Ribikauskas, mob.tel. 8-686-67472

Nuotraukų galerija

 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 06 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai