Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. birželio 23 d.

Užkardomas kelias nelegaliam medienos gabenimui

Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės specialistai šių metų birželio 16-17 dienomis atliko patikrinimą VĮ Veisiejų miškų urėdijoje. Patikrinus medienos apskaitą ir girininkijose esamų medienos likučių kiekius, mobiliosios grupės specialistai pasidomėjo ir 2014 m. gruodžio mėn. spaudoje skelbtos informacijos tikrumu apie neva iš valstybinių miškų nelegaliai iškirstos ar iš sandėlių pavogtos apvaliosios medienos gabenimą miško keliais į Lenkiją viršijant leistiną transporto masę su kroviniu.
VĮ Veisiejų miškų urėdijos miškų urėdas informavo, kad tuo klausimu buvo suorganizuota keletas pasitarimų ir imtasi prevencinių priemonių. Metų pradžioje buvo surengtas pasitarimas ir atsakingos institucijos ėmėsi priemonių transporto, kertančio valstybės sieną miško keliais, kuriuose ribojamas transporto priemonių svoris, kontrolei sustiprinti.
VĮ Veisiejų miškų urėdijos valdomuose valstybiniuose miškuose pastaruoju metu nebuvo fiksuota savavališkų miško kirtimų ar iš sandėlių pavogtos ir į Lenkiją išvežtos apvaliosios medienos.
2015 m. gegužės mėn. vykusio Alytaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pasitarimo duomenimis, Valstybinė mokesčių inspekcija numato vykdyti projektą „Mediena“, kurio metu bus kontroliuojami veiklą vykdantys juridiniai ir fiziniai asmenys. Bendradarbiaujant su institucijomis, Valstybinė mokesčių inspekcija pastaruoju metu yra gavusi 500 pranešimų dėl medienos gabenimo. Gauta informacija apibendrinama ir bus perduota apskričių valstybinėms mokesčių inspekcijoms stebėsenos ir kontrolės veiksmams. Patikrinus medienos vežėjus, apie kuriuos skundų gauta keletą kartų, nustatyta neapskaitytų pajamų faktų.
Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės specialistai vykdys aktyvesnę medieną vežančio transporto stebėseną bei kontrolę ir prisidės prie projekto „Mediena“.
Primename, kad medienos gabenimo dokumentai būtini vežant bent vieną kubinį metrą medienos. Jei jų neturima, gresia bauda. Taip pat žinotina, jog medienos gabenimo tvarką reglamentuoja LR kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymas (kartu su poįstatyminiais aktais).

Generalinės miškų urėdijos informacija
Daugiau informacijos: Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus vyriausioji specialistė Lina Sindaraitė, tel. 8-5-2750588

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 06 23
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai