Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. liepos 15 d.

Miškininkai - gyvam ir ryškiam Žalgirio mūšio įprasminimui

1997 metais savanorio Alfonso Bajarsko vadovaujama iniciatyvinė grupė, remiama miškininkų visuomenės, 117 km greitkelio Vilnius-Klaipėda 14 ha plote pradėjo Žalgirio pergalės parko kūrimo darbus. Ši iniciatyva atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Žalgirio mūšiui įprasminti buvo bene pirmoji.

Parkas mūšio pergalei įamžinti žaliuoja prie Žemaičių plento – Cinkiškyje. Trikampiame 10 ha sklype įsikūnijo pats didžiausias Sąjūdžio ženklas, kuriame pasodinta 580 ąžuolų. Centrinė parko vieta – 115 m skersmens Saulės diskas, o palei jį puslankiu pastatyta vienuolika stogastulpių, skirtų Lietuvos kariuomenės vadams, dalyvavusiems Žalgirio mūšyje. Yra stogastulpių ir mūšiui vadovavusiems Vytautui Didžiajam bei lenkų karaliui Jogailai. Sodmenimis parko įkūrimą rėmė VĮ Kauno miškų urėdija, ji parūpino ir medienos skulptūroms.

Šiuo metu, anot Kauno miškų urėdijos vyriausiojo miškininko Juozo Jermalavičiaus, kauniečiai miškininkai kaip išgalėdami dalyvauja Žalgirio pergalės parko tvarkymo talkose.
Ne vienas ąžuolynas buvo pasodintas minint Žalgirio mūšio 600 metų sukaktį 2010 metais.
Salantiškio medžio drožėjo Liudo Ruginio iš šimtamečio ąžuolo išdrožtas koplytstulpis tapo Kretingos urėdijos Lenkimų girininkijoje kuriamo Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus ąžuolyno puošmena. „Ąžuolas lietuviams – šventas medis, todėl manome, kad ąžuolynas ir koplytstulpis tinka įprasminti šią brandžią istorinę sukaktį – Žalgirio mūšio 600-ąsias metines“,- teigė Kretingos miškų urėdijos urėdo pavaduotojas Sigitas Kupšys.
Prieš penkerius metus Marijampolės miškų urėdijos iniciatyva Liubavo apylinkėse ties dabartine Lietuvos ir Lenkijos siena ąžuolais ir maumedžiais buvo apželdintas 1,8 hektaro žemės plotas. Pasodinta 600 ąžuolų, 600 maumedžių bei viena popiežiaus pašventinta pušelė. Mišką sodino Marijampolės miškų urėdijos ir Lenkijos Suvalkų urėdijos miškininkais kartu su talkininkais iš abiejų valstybių.

Sumanymas pasienyje bendromis jėgomis pasodinti mišką ir taip įamžinti abiems tautoms svarbų istorinį įvykį gimė urėdui Kęstučiui Bielskui.

Ąžuolų giraite valstybės pakraštyje svarbią Lietuvai pergalę įamžino Šakių miškų urėdija. Šilininkų miške 2010 m. balandį kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, nemažu būriu VšĮ „Gerumo ąžuolas” narių, miškininkų ir kitų gamtai neabejingų žmonių pasodino pusketvirto tūkstančio ąžuoliukų.

Šakių miškų urėdas Sigitas Tamošaitis simboliniam ąžuolynui parinko tinkamą vietą - pievelę miško pakraštyje. “Miško čia nebuvo, bet žemė yra miško paskirties. Vadinasi, anksčiau ar vėliau būtume apsodinę ją mišku. Pamanėme: dabar - geriausia proga”, - sakė urėdas.

Zarasų miškų urėdija 2010 m. Žalgirio mūšio jubiliejaus proga pasodino 600 ąžuolų parką ir pastatė ąžuolinį stogastulpį. „Sodinome šalia Lietuvos Šaulių Sąjungos ąžuolyno, įveisto 2009 metais,- prisimena Zarasų miškų urėdijos urėdas Rimantas Jurevičius. - Visas parko kompleksas kartu su pavėsinėmis, suoliukais ir kita infrastruktūra užima apie 5 ha. Šiemet šiame parke vyko visos Lietuvos šaulių sąjungos narių sąskrydis“.

Radviliškio miškų urėdijoje prie administracinio pastato Žalgirio mūšio jubiliejiniais metais pastatyta atminimo skulptūra.

Praeis dar bent penkeri metai ir Vilniaus oro uoste besileidžiančių ir iš jo kylančių lėktuvų keleiviai, įgulos esant giedram galės grožėtis užrašu „Žalgiris 600“, priminsiančiu istorinę lietuvių pergalę.
Rekordinio dydžio užrašas iš medžių 2010m. rudenį pasodintas Nemenčinės miškų urėdijosArvydų girininkijos Bezdonių girioje. Šią medžių sodinimo akciją organizavo LR Seimo Europos klubas kartu su Generaline miškų urėdija.
Užrašas „Žalgiris 600“ suformuotas 6 ha miško kirtavietėje. Plane vienos raidės aukštis siekia 60 m, o plotis – 40m. Raidės suformuotos iš 7000 eglaičių sodinukų, fonui sudaryti aplink pasodinta dar 16 tūkstančių berželių. Šio užrašo ilgis siekia 551m, plotis – 60 m. Rekordus fiksuojančios agentūros „Factum“ duomenimis, šis užrašas yra didžiausias ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
Be miškininkų, medelių sodinimo talkoje 2010m. dalyvavo per 200 lietuvių, rusų ir lenkų moksleivių, iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos bendrojo lavinimo mokyklų, garbūs svečiai iš Vyriausybės ir Seimo. Būsimajame miško parke buvo pastatyta atminimo lenta, šalia kurios įkasta kapsulė su sodintojų palinkėjimais ateities kartoms.

Pagal sukurtą medžių sodinimo projektą 2011m. pavasarį greta eglių buvo pasodinta 14 tūkst. beržų, šie medžiai puikiai prigijo. 2012m. pavasarį užrašo medeliai buvo vėl sodinami, nes dalis eglių sodinukų neprigijo ar kitaip nukentėjo. Buvo atsodinta maždaug 3 tūkstančiai eglaičių.
„Juk tam mes ir esame miškininkai, kad Lietuvos žalias rūbas visada atrodytų naujas ir nepriekaištingas, o ateities kartoms būtų išsaugotas gamtinis, istorinis ir kultūrinis tautos paveldas, - tvirtina Nemenčinės miškų urėdas Eligijus Ryškus.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 07 15
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai