Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. rugpjūčio 3 d.

Moderniausiame Baltijos šalyse paraplegikų rekreacijos centre – miškininkų rankų šiluma

Vyriausiasis Generalinės miškų urėdijos patarėjas kartu su Kretingos miškų urėdu Antanu Baranausku pasveikino Lietuvos paraplegikų asociacijos (LPA) prezidentą Juozą Bernatavičių ir kiekvieną Asociacijos narį minint reikšmingą sukaktį. Vertindamas pastangas negalias paversti stiprybėmis, nelikti „namisėdomis“, surasti vietą bendruomenėje ir išlikti naudingais visuomenei, A.Vancevičius pakvietė LPA ir ateityje aktyviai bendradarbiauti kuriant ir įrengiant rekreacinius objektus valstybiniuose miškuose.

Prasmingas LPA ir valstybinių miškų žinybos bendradarbiavimas užsimezgė 2003 m. Vienintelis paplūdimys Baltijos šalyse, pritaikytas judantiems vežimėliais žmonėms – paraplegikų serpantininis takas Monciškėse - buvo įrengtas Lietuvos paraplegikų asociacijos partnerių, Kretingos miškininkų, rūpesčiu. Buvęs Kretingos miškų urėdijos Šventosios girininkas Rimantas Kviklys yra pasakojęs, kad stovyklą paraplegikams kūrė partizaniniu būdu – skubėjo, kadangi sklypą jau buvo nusižiūrėję vadinamieji naujalietuviai. Tvirta Kretingos miškų urėdo A.Baranausko pozicija neleido išparceliuoti valstybinio miško pajūryje.
Dabar Landšafto terapijos ir rekreacijos centras yra viena iš pagrindinių LPA veiklų. Pagrindiniame pastate yra bendravimui, mokymams, įvairioms pratyboms ir panašioms judančiųjų vežimėliais reikmėms skirtos patalpos. Gyvenimui yra pastatyti ir eksploatuojami aštuoni nameliai, visiškai pritaikyti ypač sunkią negalią turintiems žmonėms, septyni lengvos konstrukcijos nameliai.

„Tai, kad švenčiame 20 metų veiklos jubiliejų rodo, kad Asociacijos veikla yra reikalinga ir naudinga neįgaliesiems. Didžiuojamės, kad Baltijos jūros pakrantėje esame vienintelis tokio pobūdžio neįgaliesiems pritaikytas centras, pritraukiantis ir kaimynių šalių bei kitų organizacijų narius,“ – sakė jubiliejaus iškilmėse asociacijos prezidentas J.Bernatavičius. Anot jo, valstybinių institucijų, meno bei verslo atstovų palaikymas padeda burti stuburo traumas patyrusius žmones, siekiančius gyventi visavertį gyvenimą, nors ir gerokai kitokį negu jis buvo iki šiol, tačiau niekuo ne prastesnį.

LPA nuotraukoje: Lietuvos paraplegikų asociacija 20 metų jubiliejaus proga į dangų paleido 20 taikos balandžių

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai