Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. rugpjūčio 7 d.

Į Europos miškininkų orientavimosi sporto čempionatą – parsivežti medalių

Į Pečą išvykstančioje Lietuvos miškininkų komandoje – patyrę orientacininkai: Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vyriausiasis specialistas Zbignev Glazko, Aleksandro Stulginskio universiteto medelyno vedėjas Jonas Ravinskas ir Studijų skyriausvyriausias vadybininkas AntanasGirčys su skaitlinga studentų grupe, Alytaus miškų urėdijos medelyno viršininkas Darius Truncė su visa sportiška savo šeimyna, Telšių miškų urėdijos miškų želdymo inžinierė Lina Servienė ir Kulių girininko pavaduotojas Alvydas Vengalis, Zarasų miškų urėdijos Gražutės girininkijos eigulys Tomas Kokanka ir kiti.
Pernai Tomas Kokanka, dirbęs Anykščių miškų urėdijos Kavarsko girininkijos eiguliu, ir jo komandos nariai iš XXI Europos miškininkų orientavimosi sporto čempionato, vykusio Šveicarijos Friburgo (Fribourgo) kantone, parsivežė bronzos medalius, stipriausios, elito grupės, estafetėje iškovoję trečiąją vietą.

Europos miškininkų orientavimosi sporto čempionato idėja priklauso suomiui Leifui Striomkvistui (Stromquist), kuris kartu su latviu miškininku Martinsu Gaigalsu 1994 m. Latvijoje surengė pirmąjį čempionatą. Nuo to laiko Europos miškininkų orientavimosi sporto čempionatas kiekvienais metais vyksta vis kitoje šalyje rotacijos principu.
2013 m. jubiliejinis, 20-asis čempionatas, vyko Lenkijoje, Veiherovo (Wejherowo) apylinkėse, 2012 m. šias varžybas Druskininkuose organizavo lietuviai, o 2011 m. mūsų šalies komanda vyko į Norvegiją.
Dalyvauti šiame čempionate gali visi, kas tik nori ir kas atitinka pagrindinį kriterijų – svarbu būti ne tik orientacininku, bet ir miškininku.

Miškininkų orientavimosi sporto čempionatą visuomet sudaro trys rungtys: sprintas (pati trumpiausia ir greičio reikalaujanti trasa, dažniausiai parengta urbanizuotoje teritorijoje), vidutinė trasa (šiame čempionate ilgiausia trasa, vyrų elito grupėje – apie 6 km ilgio) ir estafetė.
Pernai lietuviai Šveicarijoje pasirodė tikrai neblogai: įvairiose rungtyse mūsų šalies miškininkai iškovojo 27 medalius: 7 aukso, 13 sidabro ir 7 bronzos. Su medaliais orientacininkų laukiame sugrįžtant ir iš Vengrijos.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 07
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai