Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. rugpjūčio 19 d.

Verslininkų nuogąstavimai nepasitvirtino

Pasigirdus verslininkų nuogąstavimams, kad eksportuojant popierrąsčius kartu su jais gali pasitaikyti ir pjautinųjų rąstų, Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės specialistai apsilankė bendrovėje „Malkų įlankos terminalas“ Klaipėdos uoste.
Kadangi plaušienai skirti popierrąsčiai šalyje nėra apdirbami, verslininkai yra atradę verslo nišą kitose šalyse ir popierrąščius eksportuoja krovininiais laivais. Į terminalą medieną atgabena privačios įmonės, medieną perkančios iš privačių ir valstybinių miškų.

Mobiliosios miško kontrolės grupės specialistams teko apeiti keliasdešimt tūkstančių kubų tūrio popierrąsčių rietuves ir vizualiai įvertinti, ar tarp jų nepasitaiko pjautinųjų rąstų. Keliose rietuvėse aptikta sortimentų, kurių kokybė galėtų atitikti pjautiniesiems rąstams keliamus reikalavimus. Paaiškėjo, kad tai yra visu metru už miškų urėdijose gaminamus ilgesni popierrąsčiai, atvežti iš kaimyninės Baltarusijos.
Generalinės miškų urėdijos mobiliosios miško kontrolės grupės specialistams terminale rietuves apžiūrėti ir įvertinti padėjo Valstybinės miškų tarnybos specialistas ir Lietuvos nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos atstovas.

Primename, kad pastebėję neteisingą medienos klasifikavimą ar įtarę nelegalius miško kirtimo ar medienos gabenimo atvejus, galite kreiptis telefonu (8 5) 2734021 arba informuoti elektroniniu paštu info gmu.lt. Pranešimą gavusi Generalinė miškų urėdija operatyviai organizuos informacijos patikrinimą, o mobilioji miško kontrolės atliks tyrimą.

Generalinės miškų urėdijos informacija
Daugiau informacijos – Miško resursų ir prekybos mediena skyriaus vyriausiasis specialistas Vaidotas Misiūnas, 8-5-2750588

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 19
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai