Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. rugpjūčio 21 d.

Miškininkai su nerimu laukia savaitgalį sugrįžtančių karštų orų

Nuo rugpjūčio 20-osios Neringos savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į padidėjusį miško gaisrų kilimo pavojų apribojo lankymąsi miškuose, išskyrus dviračių ir pažintinius takus.
Kuršių nerijos miškus saugančios Kretingos miškų urėdijos vadovas Antanas Baranauskas pripažįsta, kad miškininkai jaučiasi kaip ant parako statinės. „Žmonės dirba, budi, išgyvena, bet lietaus juk neprisišauksi. Labiausiai norėtume, kad poilsiautojai iš Kuršių nerijos išsilakstytų, bet kol orai geri, to negali tikėtis, kaip negalim būti ir tikri, kad kas nenumes degančios nuorūkos“- nuogąstauja miškų urėdas.

Kaip informavo Kretingos miškų urėdo pavaduotojas (Kuršių nerijai) Linas Žarnauskas, sunkiai suvaldomus gaisrus likviduoti Kuršių nerijoje parengtos keturios mašinos ( 2 priešgaisriniai automobiliai ir 2 visureigiai su vandens talpomis ir aukšto spaudimo siurbliais), dvi priešgaisrinės komandos ir dar dvi rezervinės miškininkų komandos. Jos pagal parengtą ir patvirtintą grafiką budi kartu su Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojais.

Prieš miškininkams daug nerimo keliantį savaitgalį lankymąsi miškuose apribojo dar 7 savivaldybės. Be jau minėtosios Neringos savivaldybės apie apribojimus pranešė Druskininkų, Kelmės r., Klaipėdos r., Radviliškio, Rokiškio ir Šiaulių rajono savivaldybės.

Savivaldybės fizinių asmenų lankymąsi miškuose riboja ar draudžia labai įvairiai. Kaip antai, dar rugpjūčio 13 d. fiziniams asmenims prieigą į miškus apribojusi Anykščių rajono savivaldybė iki atskiro draudimo atšaukino uždraudė fizinių asmenų lankymąsi rajono savivaldybės miškuose (išskyrus miškų ūkio rekreacinių miškų sklypus ties Dainuvos slėniu Anykščiuose ir visuomeninės paskirties teritorijos miško sklypą ties Medžių lajų taku Anykščių seniūnijoje Dvarionių kaime prie Puntuko akmens). Kai kurios savivaldybės apribojo lankymąsi tam tikruose miškuose: Vilniaus rajono savivaldybė riboja lankymąsi tik Nemenčinės miškų urėdijos miškuose, o Trakų rajono savivaldybė – dalyje Trakų miškų urėdijos girininkijų, Jurbarko r. – dalyje Jurbarko miškų urėdijos girininkijų. Alytaus miesto savivaldybė
uždraudė tik atviros ugnies naudojimą miškuose.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 08 21
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai