Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. spalio 6 d.

Sėkmingas VĮ miškų urėdijų dalyvavimas Energijos išteklių biržoje

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2013 m. kovo 13 d. nutarimu Nr. 228„Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo prioritetinių priemonių patvirtinimo“ patvirtino Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo prioritetines priemones. Vykdant Vyriausybės programą, aplinkos ministras Generalinei miškų urėdijai pavedė vykdyti numatomų priemonių įgyvendinimą, todėl 2014 -2016 m. vienas iš Generalinės miškų urėdijos veiklos prioritetų yra „Žaliavos iš miško kirtimo atliekų gamybos apimčių didinimas valstybiniuose miškuose. Skiedros gamyba ir pateikimas biokuro biržai konkurencingomis kainomis”

Praėjusių metų kovo mėnesį generalinis miškų urėdas įsakymu įpareigojo VĮ miškų urėdijų vadovus sudaryti sutartis su Energijos išteklių birža ir teikti siūlymus pagamintos skiedros (biokuro) pardavimui.
2015 m. VĮ miškų urėdijoms dar aktyviau įsijungus į dalyvavimą Energijos išteklių biržoje, I pusmetį pateikė siūlymus 30186 tūkst. tne arba 181,116 tūkst. m³ skiedros pardavimui.
VĮ Tauragės, Švenčionėlių, Valkininkų miškų urėdijos teikė paraiškas Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondui (toliau –LAAIF) dėl mechanizmų įsigijimo subsidijavimo pagal Klimato kaitos specialiosios programos priemonę „Biokuro ruošos iš miško kirtimo atliekų modernizavimas, kompensuojant įrangos įsigijimą biokuro gamybai“. Įsigijusios biokuro (skiedros) gamybai reikiamus mechanizmus, minėtos miškų urėdijos ateinančius kelerius metus gamins ir rinkai tieks didesnį kiekį skiedros nei įprastai pagamindavo ir taip prisidės prie išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo. Šiltnamio efektą sukeliančios dujos atmosferoje atlieka labai svarbų vaidmenį sulaikydamos Žemę pasiekusią šilumą ir tokiu būdu pakeldamos žemesniųjų atmosferos sluoksnių temperatūrą, tačiau didėjant jų koncentracijoms, atmosferos temperatūra kyla ir tai skatina Klimato kaitą.

VĮ Valkininkų miškų urėdija šiais metais sandorių sudarė 384 tne , o Tauragės miškų urėdija – 90 tne kiekiui ir juos sėkmingai vykdo. Vien pirmąją spalio mėn. savaitę VĮ miškų urėdijos sudarė sandorių daugiau nei 200 tne kiekiui.
VĮ miškų urėdijos turi visas galimybes užtikrinti Biokuro (skiedros) poreikį šilumos energijos gamybai, todėl 2015 m. IV ketvirtyje ir tolimesniame laikotarpyje tikėtina sandorių gausa. Generalinė miškų urėdija kreipėsi į Energijos išteklių biržą „Baltpool“ bei į Energetikos ministeriją, kad sudarytų vienodas konkurencines sąlygas ir leistų VĮ miškų urėdijoms dalyvauti aukcionuose ne tik savaitės ar mėnesio, bet ir ketvirčio ar pusmečio sandoriams sudaryti.
2016 m. laukiamas biokuro poreikio padidėjimas dėl Vyriausybės Šilumos tiekėjams nustatyto privalomo 100 proc. skiedros pirkimo per Energijos išteklių biržą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 10 06
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai