Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. spalio 7 d.

Urėdai ir mokslininkai prieš medienos vagišius

Laimei, kovoje su medienos vagišiais, miškininkai – ne vieni. Šįkart jiems į pagalbą suskubo Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto mokslininkai, pasiūlę naujomis technologijomis paremtą problemos sprendimo būdą. Bendradarbiaujant su Šakių miškų urėdija sukurtą prietaisą, padėsiantį apsisaugoti nuo įžūlių ilgapirščių, visi norintieji galėjo išvysti spalio 1-3 dienomis vykusioje parodoje „Sprendimų ratas 2015“, surengtoje Aleksandro Stulginskio universitete.

Anot KTU Elektros ir elektronikos fakulteto profesoriaus Vytauto Markevičiaus, modernią sistemą, apsaugančią nuo medienos vagysčių, sudaro mažų gabaritų prietaisas, kurį nesunku įmontuoti į medžio masyvą. Vėliau, jo siunčiamo signalo pagalba galima lengvai sekti medienos buvimo vietą net tris mėnesius.

„Su VĮ „Šakių miškų urėdija“ bendradarbiaujame jau ketveri metai. Pati technologija nėra visiškai nauja, taip vadinamos ‚blakės‘ medienos apsaugai yra naudojamos jau kurį laiką. Tačiau mes nuolat ieškome, kaip patobulinti tokias sistemas, o parodos metu pristatyta jau trečioji šios sistemos versija. Džiaugiamės, kad mūsų sukurti prietaisai tarnauja visuomenės labui, o įvairios institucijos vis dažniau bendradarbiauja su mokslo atstovais ieškodamos naujausiomis technologijomis paremtų sprendimų. Esu tikras, jog ir toliau aktyviai dalinsimės patirtimi ir ateityje drauge kursime pažangiausias prevencines sistemas“, - teigė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto profesorius.

Primename, jog nuo 2014 metų kovo mėnesio ženkliai padidėjo ir baudų, skiriamų už medynams padarytą žalą, dydis (nuo EUR 11,58 iki EUR 115,84 už kubinį metrą), tad naujų technologijų pagalba sugauti vagišiai ne tik turės atsakyti už įvykdytą prasižengimą, bet ir gerokai papildys šalies biudžetą.

Kauno technologijos universiteto informacija
http://ktu.edu/lt/elektros-ir-elektronikos-fakultetas/naujiena/uredai-ir-mokslininkai-pries-medienos-vagisius

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 10 07
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai