Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. lapkričio 3 d.

Įgyvendintus ES projektus žymės daugiau kaip 1500 ąžuolų giraitė

6,7 mlrd. eurų - tiek 2007-2013 metais Lietuvai skirta Europos Sąjungos (ES) paramos. Jos dėka nuosekliai keitėsi ir tebesikeičia šalies veidas - nuo kiekvieno gyventojo kasdienybės iki skirtingų visuomenės grupių poreikių. Siekiant sumažinti Lietuvos atotrūkį nuo senųjų ES narių, įgyvendinta daugybė šaliai naudingų projektų: atnaujintos miestų ir miestelių mokyklos, ligoninės, globos namai, rekreacinės erdvės, sutvarkytos pakrantės, restauruoti architektūros paminklai ir daugelis kitų.

Siekdama pažymėti ir įamžinti teigiamą projektų rezultatų įtaką Lietuvai, savo administruojamiems projektams Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) Ukmergės rajone pasodino 64 arų ploto ąžuolų giraitę. Kiekvienam projektui, kurių įgyvendinta 1 598, skirtas jaunas medelis simbolizuoja projektų ilgaamžiškumą ir ilgalaikę naudą kiekvienam šalies gyventojui.
„Akcijos idėja išsirutuliojo siekiant atkreipti dėmesį į kiekvieno ES projekto svarbą bei su laiku augančią pridėtinę vertę. Kiekvienam projektui paskyrę po ąžuoliuką, norėjome pabrėžti, kad net ir mažiausias pokytis kuria geresnę, gražesnę, stipresnę Lietuvą“, - teigė CPVA direktorė Lidija Kašubienė.

Pasak Ukmergės miškų urėdijos urėdo Viganto Kraujalio, nuo senų laikų lietuvių garbinamas paprastasis ąžuolas yra vienas vertingiausių mūsų miškų medžių. „Ąžuolas - neatskiriama kraštovaizdžio dalis. Paprastai šis medis gyvena 500-600, o neretai - ir 1 000 metų. Ąžuolai išauga iki 30-40 m aukščio ir 1,5-2 m skersmens. Į aukštį jie auga 150-200 metų, į storį - visą amžių“, - pasakojo miškų urėdas.
„Svarstymai, kokį medelį pasirinkti kaip ilgaamžiškumo simbolį, ilgai netruko, - pridūrė L. Kašubienė. - Nors Lietuvoje gausu eglių, klevų, pušų, beržų bei kitų medžių, visgi nė vienas jų nepasižymi gebėjimu žaliuoti kone visą amžių ir neturi tokio stipraus istorinio ryšio su šalimi“.

Ąžuolynai pasižymi geromis vandens reguliavimo bei dirvožemio apsaugos savybėmis.
„Ąžuolo šaknų sistema didelė ir gili. Dėl gilaus įsišaknijimo paprastasis ąžuolas yra labai atsparus vėjams ir vėtroms, - sakė V. Kraujalis. - Šaunu, kad Lietuvoje padaryti geri darbai yra įamžinami mūsų urėdijos žemėje. Medžio pasodinimas - ne tik fizinis darbas, tai - musų šalies stiprinimas, moralinis pasitenkinimas žmogui“.

Įgyvendindami akciją, 1 598 medelių giraitę spalio mėnesį sodino patys CPVA darbuotojai - beveik 100 asmenų. Įmonės direktorė L. Kašubienė atkreipė dėmesį, kad agentūros veiklos filosofija paremta „žaliaisiais“ principais. Kiekvienas jų darbuotojas suinteresuotas puoselėti gamtą ir įtraukiamas į ekologiškus sprendimus darbovietėje, kur skatinamas atliekų rūšiavimas, taupoma šviesos energija. Todėl ąžuoliukų giraitė - kartu ir rūpinimosi sveika gyvenama aplinka išraiška.
V. Kraujalis taip pat sakė, kad ąžuolai paprastai sodinami pavasarį - iki pumpurų brinkimo pradžios, kai tik iš dirvožemio išeina pašalas, arba rudenį, iki pirmojo gruodo, kol žemė dar gali apsiurbti šaknis (kad prie šaknų nesusidarytų oro tarpai).

Centrinės projektų valdymo agentūros informacija
https://www.cpva.lt/lt/naujienos_29/es-strukturine-parama_61/igyvendintus-es-projektus-3kja.html

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 11 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai