Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2015 m. gruodžio 3 d.

Padėkota atviroms vaiko globai miškų urėdijoms

Projekto „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“ tikslas – supažindinti vaikų globos namų auklėtinius su įvairių profesijų atstovais, lankytis jų darbo vietose, atlikti tam tikrus darbus bei užduoti rūpimus klausimus. Tai padeda vaikui apsispręsti, kuo jis ateityje norėtų būti, kokią profesiją rinktis. Be to, tokie susitikimai paskatina vaikus labiau pasitikėti savimi ir aplinka, įkvepia drąsos bei atsakomybės ateičiai, kada teks žengti į savarankišką gyvenimą.

Kaip pastebėjo projekto iniciatorės, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM direktorė Alina Jakavonienė, dabar vaikų globos namai gan neblogai aprūpinti materialiai, jiems esminė vertybė yra dėmesys ir dalijimasis gyvenimiška ir profesine patirtimi. Dėkodama prie projekto prisijungusioms įmonėms ir įstaigoms, tarnybos vadovė kvietė jas dalyvauti panašiose iniciatyvose ir ateityje. „Geriausias būdas geriems darbams prisiminti – juos kartoti“, - renginio dalyviams sakė ji.
Anot socialinės apsaugos ir darbo ministrės, taip sutapo, kad išsyk po baigiamojo renginio „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“ ji rengėsi apdovanoti socialiai atsakingiausias šalies įmones. Akivaizdu, kad socialinė atsakomybė SADM sklaidosi visomis kryptimis.

Šiemet ketvirtus metus vykstančio projekto metu spalio–lapkričio mėnesiais daugiau kaip 25 vaikų globos namų auklėtiniai lankėsi 64 įmonėse ir įstaigose – banke, žirgyne, radijo stotyse, autoservisuose, grožio salonuose, sporto klubuose, gaisrinėse, miškų urėdijose, teismuose, policijoje. Vaikai svečiavosi pas drabužių dizainerį, biomechaniką, šunų dresuotoją, rašytoją ir kitų įdomių specialybių atstovus.
Kaip atsiėmęs Generalinei miškų urėdijai prie AM skirtą padėką pastebėjo jos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius, nors visi nuvertina Valstybės valdomas įmones, tačiau paprastai tokie projektai vyksta būtent jų sąskaita. Šį kartą maloniai nustebino į akciją įsitraukę smulkiojo verslo atstovai.

Vaikų namai auklėtiniai, ką pažymėjo ir jų vadovai baigiamajame renginyje, iki šiol žaidžia architekto studijoje pačių sukonstruotu maketu, prisimena kaip kirpo šuniukus veterinarijos klinikoje.
Šiemet paraiškas dalyvauti projekte, Generalinės miškų urėdijos žiniomis, pateikė net 27 miškų urėdijos. Tiek jų buvo pasirengusios paskirti vaikams bent dieną laiko ir dėmesio, aprodyti medelynus, miško muziejus, net nuvežti į kirtavietes. Projektą iniciavusi tarnyba ir pačios vaikų globos įstaigos atsirinko urėdijas, kurios siūlė įdomiausias pažintis su miškininko profesija.
Projekte dalyvaujanti Kaišiadorių miškų urėdija su Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namais bendrauja jau kuris laikas, tačiau vaikus pasisvečiuoti pasikvietė pirmą kartą. Miškininkai patys renka vertingiausių medžių sėklas, paaugę sėjinukai persodinami, o dar po keleto metų medeliai sodinami miške. Pasak Kaišiadorių urėdo Stasio Truskausko, vyresni nei 10 metų vaikai iš Paparčių globos namų ir dienos centro jau yra talkinę sodinant mišką, jų laukiama ir kitą pavasarį, o vasarą - medelyne.

Globos namų vaikai lankėsi ir Biržų, Jurbarko miškų urėdijose. Biržiečiai miškininkai organizavo vaikų išvykas į Biržų girią ir Girelės mišką. Vaikai domėjosi viskuo: miškininkų rudens darbais, miško technika, unikaliais gamtos objektais, gamtos prisitaikymu prie sezoniškumo, aplinkos pokyčių.
Noriai prisijungė prie projekto „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“ Švenčionėlių miškų urėdija, priėmusi būrelį Švenčionėlių globos namų auklėtinių su socialinėmis pedagogėmis. Vaikai aktyviai domėjosi miškininkų darbu ir... atlyginimais. Plačiau vaikams buvo pristatyta miško apsauga nuo gaisrų. Globos namų auklėtiniai įsiprašė pasėdėti gaisrinių mašinų kabinose, tai jiems labai patiko. Kartu vaikams parodyta ir paaiškinta, kad gaisrus aptinka automatinė antžeminė miško gaisrų stebėjimo sistema.
VĮ Rokiškio miškų urėdija, dalyvaudama socialiniame projekte „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“ Obelių vaikų globos namų auklėtiniams apie miškininkų darbą pravedė pamokėlę gamtoje (Obelių girininkijos Degsnės miške).

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2015 12 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai