Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. balandžio 5 d.

Per visuotinę talką ateities miškams bus pasodinta pusė milijono medelių

Pirmosios visuotinės talkos autorius yra aplinkos viceministras Linas Jonauskas, šventę koordinuoja Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, o organizuoja visos 42 miškų urėdijos. Aplinkos ministerijos iniciatyva bus siekiama ir naujo Lietuvos rekordo – didžiausio talkoje apsodinto miškų ploto, todėl visoms urėdijoms teks miškasodį pradėti vienu metu – 11 valandą.

Šios šventės organizacija yra daugiausiai urėdijų miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierių rūpestis, nemažai urėdijų šventę organizuoti patikėjo vyriausiesiems miškininkams, o Jurbarko miškų urėdijoje šios misijos ėmėsi pats urėdas.

Didžiausią talkininkų skaičių subūrusi Trakų miškų urėdija Ropėjų girininkijoje parinktoje miško atkūrimui skirtoje biržėje per šventę apsodins ir didžiausią plotą – net 5,1 ha.

Kauno miškų urėdija šventinę talką mišką sodins su VšĮ „Gerumo rankos“, viena iš 171 atvirų jaunimo erdvių Lietuvoje ir vienintelė Kauno mieste. Anot talkos organizatoriaus urėdijos miško želdinimo inžinieriaus Mindaugo Petkevičiaus, Kauno miškininkams tai bus ne pirmoji iniciatyva kartu su vaikais, kuriems trūksta tėvelių meilės.

Rokiškio miškų urėdija parinktame sklype planuoja su talkininkais pasodinti 5 tūkstančius pušies sėjinukų ir 3300 eglės sodinukų.

Dubravos eksperimentinė - mokomoji miškų urėdija Vaišvydavos girininkijoje per šventę atkurs pernai škvalo metu pažeistą medyną, kurį teko iškirsti plynaisiais sanitariniais kirtimais.

Raseinių miškų urėdija per talką Rakavos miške sodins ąžuoliukus.

Šiaulių miškų urėdija miško atkūrimui parinko biržę, kurioje bus sodinami juodalksnio sodinukai.

Ukmergės miškininkai šventei parinko puikiai privažiuojamą biržę Pašilės girininkijoje, kur miško atkūrimui skirtas plotas bus želdomas eglėmis, pušimis ir beržais.

Per visuotinę talką ateities miškams bus pasodinta pusė milijono medelių
Talkininkų turėtų nestokoti ir Kėdainių miškų urėdija, kurios parinkta biržė Labūnavos girininkijoje ribojasi su geru miško keliu. Kadangi miško sodinimui galioja taisyklė, jog pavasarinis miškasodis prasideda rudenį, čia miško sodinimui dirva paruošta iš rudens ir miškas bus sodinamas ant volų.

Kaišiadorių miškų urėdijoje nacionalinei miško sodinimo šventei parinktoje želdavietėje Strošiūnų miške 2,7 ha plote su talkininkais žadama pasodinti 11 800 pušų, 3400 eglių ir 300 ornitochorinių krūmų, kurių vaisiais minta ir sėklas platina paukščiai.

Rietavo miškų urėdijos talkininkai mišką sodins 2 ha plote, kur miškininkų parengtas įveisimo projektas juodalksnio želdiniams.

Šakių miškų urėdija sklype netoli „Skrybėle“ vadinamos atokvėpio vietos, esančios kelio Kaunas - Šakiai 40 kilometre numatė 1,3 ha plote pasodinti 5900 pušų, eglių ir beržų sodmenų.

Biržų miškų urėdijos darbuotojai talkininkų lauks Spalviškių girininkijoje Starkonių kelyje želdymui paruoštoje kirtavietėje, kur bus sodinami eglės sodinukai.

Nemenkas iššūkis tenka Nemenčinės miškų urėdijai, kuri talkai turės priimti Aplinkos ministerijos, Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ darbuotojus ir moksleivius.

Miškų urėdijos žada pasirūpinti, kad visiems talkininkams pirmasis visuotinis miškasodis būtų šventė ir atgaiva, kad jis paliktų gerų įspūdžių apie mišką ir miškininkus. Svarbiausia, žinoma, kad talkininkų pasodintas miškas prigytų, o urėdijų darbuotojai tvirtina, kad taip ir būna.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 04 05
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai