Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. balandžio 6 d.

Paskelbtas konkursas jauniesiems miško bičiuliams – paraiška žemės skulptūrų parkui Arba kelios idėjos stilizuotų paukščių lizdų konkursui

Šio konkurso idėją – paskatinti jaunuosius miško bičiulius kurti iš samanų, šakų, medžio tošies ir kitų laikui pavaldžių, natūraliai suirstančių medžiagų - pamėtėjo didžiausias šalyje šios meno rūšies autoritetas – floristas Marijus Gvildys, pasaulyje garsaus žemės meno kūrėjo šveicaro Peterio Hesso mokinys, festivalio „Land Art Raudondvaris“ sumanytojas ir organizatorius.
Miškų urėdijų darbuotojai teiraujasi, kas tai yra – žemės skulptūros, žemės meno objektai? Kai kurie netgi piktinasi, kodėl tik dabar atsibusta meistrauti paukšteliams inkilėlius... Nieko keista, nes dabar pasaulyje populiarus žemės menas yra palyginti šviežias reiškinys, nors jo ištakos siekia praėjusio amžiaus septintąjį dešimtmetį, žinomą iš idėjos „atgal į gamtą“, antiurbanistinių judėjimų.

Mes ir siekiame jaunuosius miško bičiulius pažadinti patyrinėti mišką, įdėmiau pažvelgti į šalia egzistuojantį grožį. Todėl ir sufleruojame susukti kažką panašaus į pempės lizdą iš karklų ar surišti gūžtą iš tošies, sukrauti iš akmenų, išdėlioti iš šakų, kelmų ar kupstų. Kaip žinia, paukščių lizdai būna trejopi: atviri, uždari, pusiau atviri, lizdo anga gali būti ir apvali, ir pailga. Lizdo išvaizda ir jo įrengimo būdas – būdingi paukščio rūšies požymiai. Galite sukurti dubenėlio formos lizdą, kokius suka smulkūs giesmininkai, esama juk ir kūgiškų, piramidės formos lizdų. Susukti ant žemės, medžiuose kabantieji, įpinti į šakas lizdai būna rutuliški, nupjauto rutulio, kiaušinio retortos pavidalo, su įvairiose vietose įrengtomis landomis. Unikalus remezos lizdas primena kabantį lopšį, veltinį lizdą. Jei esate nelinkę tokiam kruopščiam darbui kaip remezos patinėlis, pabandykite pagaminti plokščią lizdą, kokius krauna plėšrieji paukščiai, didieji baubliai, laukiniai karveliai. Tai gruboki, be sienelių, kartais ir visiškai be įdubimo, be gūžtos, nesudėtingi statiniai. Galite imituoti kregždžių lizdą. Negrabūs, netvarkingi yra karvelių keršulių, nendrinių lingių, juodųjų žuvėdrų lizdai. Pats didžiausias – gulbės, o mažiausias – ežerinės nendrinukės lizdelis. Beje, Vilniaus urėdijos išskirtoje vietoje žemės skulptūrų ekspozicijai, bus kur stilizuotus lizdus ir paguldyti, ir pakabinti. Kadangi Sudervėje, ekspozicijai parinktoje erdvėje, yra ir vandens telkinys, galite sukurti plaukiojančių paukščių namų. Juk plaukiojantieji paukščių namai – vieni iš įdomesnių. Tokius plūduriuojančius lizdus krauna ausuotieji ir rudakakliai kragai, upinės žuvėdros. Ausuotojo krago lizdas išvis tarsi aisbergas – vandens paviršiuje kyšo tik maža jo dalis. Taip, kad kūrybai erdvės – į valias, o inkilėlių kalti tikrai nereikia. Kad būtų visai lengva įsivaizduoti, kas tai yra žemės meno objektai, įsiveskite į interneto paieškos laukelį terminus„ žemės menas“, „land art“ ir pasirankiosite vaizdų įkvėpimui.

Tikri žemės meno objektai kuriami iš gamtos ir gamtoje, todėl nėra kilnojami, tačiau tam, kad pradėtume kurti žemės meno objektų ekspoziciją, turėjome priimti kompromisą. Iš natūralių miške, gamtoje esančių medžiagų, siūlome sukurti stilizuotus paukščių lizdus, kurie, Sudervėje profesionaliai sukomponuoti, bus grąžinti gamtai jau kaip žemės skulptūros.
M.Gvildžio teigimu, žemės menas turi skatinti ekologiją, kurti traukos vietas bendruomenėms ir svečiams.

Su Lietuvos floristų asociacija Generalinė miškų urėdija sutarė, kad stebėti kaip gimsta žemės meno objektai, pabendrauti ir pasitarti su profesionalais floristais Vilniaus miškų urėdijoje, Sudervėje, baigiamojo konkurso renginio dieną galėtų visi konkurso dalyviai. Tam ir yra numatyta tokia konkurso veikla kaip konkursinių darbų aptarimas – seminaras.
Generalinės miškų urėdijos informacija

Daugiau informacijos:
Teisės, personalo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Solveiga Potapovienė, tel. 8-5-236448, 2845

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 04 06
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai