Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. balandžio 19 d.

Pirmoji visuotinė miškasodžio talka: pamatai tradicijai

Saulėtą šeštadienio rytą gausus būrys panevėžiečių pasuko Paliūniškio link. Greta šios gyvenvietės esančiame miško kirtime buvo surengtas pušelių sodinimas. Panevėžyje prie akcijos prisijungė ne tik miestelėnai, bet ir įvairių įmonių, įstaigų darbuotojai. Kastuvus ir kibirus su pušelėmis į rankas paėmė policijos pareigūnai, miškininkai, „Miško bičiulių“ būrelio nariai, kariškiai, aplinkosaugininkai ir visi tie, kurie neabejingi gamtai ir jos išsaugojimui. Kiek daugiau nei 12 tūkstančių pušelių buvo pasodinta maždaug per dvi valandas. Baigę pušelių sodinimą dalyviai į namus skirstytis neskubėjo. Kariškiai visus susirinkusius vaišino kareiviška koše, kuri buvo patiekta ant itin patrauklių lėkščių, pagamintų plonai supjausčius beržinį rąstą. Be tradicinių suvenyrų panevėžiečiai miškininkai visus talkininkus apdovanojo atminimo medaliais.

Šiaulių miškų urėdijos miškininkai nuoširdžiai dėkoja pirmosios nacionalinės miško sodinimo šventės dalyviams, kurie pasiryžo paragauti miško sodintojo duonos. Nors ir nelabai gausus būrys susirinko, tikslas buvo pasiektas – 2,1 ha kirtavietėje pasodinta 2000 vnt. juodalksnio sodinukų. Šiaulių girininkijos girininkas Valdas Nausutis visiems papasakojo ir parodė kaip teisingai pasodinti sodinuką. Talkininkai prisipažino, kad pirmą kartą sodina medelius miške ir vieningai sutarė, kad tai tikrai nėra lengvas darbas. Šventės dalyviai šiauliečių miškininkų dėmesio nestokojo. Kiekvienam talkininkui dar buvo įteiktos atvirutės su miškų urėdijos vaizdais ir tekstu “Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad esu šios šventės dalyvis, tikiuosi, kad prigis ir sužaliuos mano ir mano draugų pasodintas miškas”. Beliko užrašyti savo vardą, pavardę ir adresą kam norėtų nusiųsti šį atviruką, o Šiaulių miškų urėdija pasirūpins pašto paslaugomis. Talkininkai nuoširdžiai džiaugėsi, kad gali savo darbu pasigirti ir draugams bei artimiesiems.

Trakų urėdija, kuri vylėsi būti nepralenkiama talkininkų skaičiumi, liko jais kiek nuvilta. Kaip juokauja talkininkus koordinavusi Auksė Komičienė, „iš didelio debesies iškrito mažokas lietus“ . Betgi rekordas rekordu, o žmonių susirinko per pusšimtį ir jie sąžiningai 13 tūkstančių pušies sodmenų apželdė 2,6 ha ateities miškų.

Šalčininkų miškų urėdija informuoja, kad nacionalinė miško sodinimo šventėje urėdijos kolektyvui su šeimomis talkino skautai iš Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos. Šventės metu buvo apsodinta 1,20 ha ( 3700 vnt. eglės medelių) miško ploto.
Šventė neaplenkė ir Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos miškų. Nuo ryto žmonės rinkosi į šventę: kas tiesiai atvyko į sodinimo vietą, kas rinkosi į nurodytas vietas, iš kurių buvo nuvežti į šventę. Šventėje dalyvavo talkininkai iš Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos, Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos, Marijampolės apylinkės prokuratūros, Kazlų Rūdos savivaldybės švietimo įstaigų, VŠĮ Kazlų Rūdos socialinės paramos centro. Dalyvavo Kazlų Rūdos klebonas Renaldas Janušauskas, patalkinti susirinko net ir buvę urėdijos darbuotojai. Gausiai susirinkusius talkininkus (dalyvavo apie 80 žmonių) pasveikino miškų urėdas Linas Bužinskas. Apie sodinimo metodiką paaiškino bei talkininkus išsamiai instruktavo Jūrės girininkijos girininkas Kostas Silickas. Padirbėta buvo apie dvi valandas. Su tokia gausa talkininkų apsodintas visas paruoštas 2,1 ha plotas - pasodinta 7000 miškų urėdijos medelyne užaugintų eglės sodinukų. Po darbų dalyviai buvo apdovanoti prisiminimo ženkleliais bei pavaišinti girininko ant laužo paruoštu troškiniu.

Prienų miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Tadas Zubavičius tvirtina, kad šioje urėdijoje nacionalinės miško sodinimo šventės metu Birštono girininkijos 0,9 ha miško plote pasodinta 4,6 tūkstančio medelių. Talkoje dalyvavo Prienų miškų urėdijos, Birštono savivaldybės administracijos darbuotojai, Matiešionių kaimo bendruomenės, medžiotojų klubo „Lokupis“, Lietuvai pagražinti draugijos Birštono skyriaus nariai, iš viso šešiasdešimt talkininkų. Talka pavyko puikiai, oras ir nuotaikos buvo geros.

Kaip deklaravo Kaišiadorių miškų urėdijos miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierius Drąsius Frankonis, šeštadieninėje talkoje dalyvavo 67 talkininkai. Šventės metu Žiežmarių girininkijos 24 kv. 19 skl. apsodinta 2,7 ha ploto kirtavietė. Pagal projektą pasodinta 11,8 tūkst. paprastosios pušies, 3,4 tūkst. paprastosios eglės ir 0,3 tūkst. krūmų (raudonosios sedulos).

Anot Kėdainių miškų urėdijos vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco, į talką atvyko apie pusšimtį žmonių, nepabijojusių išvakarėse skelbto lietingo oro, iš jų per dešimt darbščių mokinių. Per talkai numatytą laiką želdavietėje, apie 1,2 ha plote, pasodinta 2100 ąžuolo ir per 1000 eglės sodinukų.

Akciją Nemenčinės miškų urėdijoje koordinavusi personalo inspektorė Neimantė Drakšaitė džiaugiasi, kad šeštadieninė akcija pavyko puikiai: sulaukta 81 talkininko, kuriems pavyko apsodinti 2,2 ha ploto, tam prireikė 11,22 tūkst. pušies sodinukų.

Radviliškio miškų urėdija subūrė 190 talkininkų, kurie 3,9 ha plote pasodino 14 tūkst. medelių. Siekiant išvengti susigrūdimų, talkininkai suskirstyti į keturias grupes sodino keturiuose atskiruose plotuose. Dar 125 žmonės, jų pageidavimu, buvo nukreipti į miesto miškus rinkti šiukšlių. Iš 100 ha ploto buvo surinkta 2,4 tonos šiukšlių.

Net 114 gamtos mylėtojų, norinčių prisidėti prie miško sodinimo ir Lietuvos rekordo talkino Vilniaus miškų urėdijai. Jie dviejose – Kalvelių ir Parudaminos – girininkijose apsodino net 3,5 ha plotą, išsodino 5,2 tūkst. pušų, 5,9 tūkst. eglės ir 2,4 tūkst. beržo sodinukų. Šventėje Vilniaus miškų urėdijoje dalyvavo UAB „Vilniaus narai“, lopšelio darželio „Saulėtekis“, Valstybės kontrolės, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos apsaugos instituto, UAB „Baltronic Vilnius“, Rukainių bendruomenės, Baltijos gyvenimo meno laboratorijos atstovai. Tradiciškai prie šventės prisidėjo Žolyno vaikų socialinės globos namų auklėtiniai kartu su pedagogais, Lietuvos deleguota Europos audito rūmų narė Rasa Budbergytė.

Į talką Telšių miškų urėdijos Užgirių miške, kaip ir paprastai, gausiausiai susirinko moksleivių - šiemet jiems atstovavo per dvidešimt Telšių „Ateities" pagrindinės mokyklos mokinių, po būrelį Kaunatavos pagrindinės mokyklos (jaunieji miškininkai), Telšių „Atžalyno" pagrindinės mokyklos atstovų, būrelis jaunųjų šaulių. Iš suaugusiųjų ar nebus gausiausios Plungės rajono savivaldybės administracijos, Nacionalinės žemės tarnybos delegacijos. Aktyviai talkino Telšių apskrities priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Valstybinės miškų tarnybos poskyris, Nacionalinė mokėjimo agentūrą, Registrų centras, LIONS klubas. Be abejo, nemažai buvo ir Telšių miškų urėdijos darbuotojų. Į talką Telšių miškų urėdijoje atvyko ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Sveikindamas talkos dalyvius, Telšių miškų urėdas Bronislovas Banys sakė, kad mišką pasodintų ir patys miškininkai, bet svarbu pasidalinti sodinimo džiaugsmu, puoselėti gyventojų pilietiškumą, aktyvumą. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pajuokavo, kad, jo duomenimis, telšiškiai talkininkams buvę numatę 0,8 hektaro plotą, bet išgirdę, jog dalyvaus ministras, jį padidino iki 2 hektarų... Urėdas iš karto patikslino: iki 2,1 hektaro. Taigi talkos metu apsodinta 2,1 hektaro kirtavietė, pasodinta beveik 6 tūkst. eglaičių. Suprantama, urėdijos mastu tai nedideli skaičiai, nes urėdija šį pavasarį baigia apsodinti 250 hektarų kirtaviečių ir dar įveisti 56 hektarus naujo miško. Iš viso bus pasodinta apie 800 tūkst. sodmenų. Kaip sakė Plungės rajono meras Audrius Klišonis, atpasakodamas seną išmintį, žmogus tampa tikru žmogumi, be kitų darbų, pasodinęs ir medį.

Generalinės miškų urėdijos duomenimis, vartojant sportinius terminus, absoliučioje įskaitoje - talkininkų skaičiumi (190) ir apsodinto ploto dydžiu (3,9 ha) - nacionaliniame miškasodyje pirmavo Radviliškio miškų urėdija, apsodintu plotu jai nenusileido ir Ukmergės bei Vilniaus miškų urėdijos, o suburtais talkininkų būriais konkuravo Panevėžio (150), Jonavos (131), Šilutės ir Telšių miškų urėdijos (po 120 talkininkų).

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 04 19
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai