Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. gegužės 6 d.

Susitikimas su FSC sertifikavimo vadovu

Šių metų gegužės 6 d. Generalinėje miškų urėdijoje lankėsi naujasis FSC sertifikavimo Europos regiono direktorius Anand Punja. Susitikime dalyvavo Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius dr. Valdas Vaičiūnas, Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis, Generalinės miškų urėdijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius, Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Darius Stonis ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Raimundas Peleckas. Kartu su svečiu dalyvavo ir jau dešimtmetį su VĮ miškų urėdijomis dirbančios sertifikavimo kompanijos „NEPCon“ direktorius Justinas Janulaitis.

Apie sertifikavimą:
Masiškai mažėjantys pasaulio miškų plotai ir didėjančios aplinkosaugos problemos, privertė daugelį pasaulio šalių ieškoti sprendimų kaip visa tai sustabdyti. Miškai negali būti kertami greičiau nei jie spėja atsinaujinti, o iškirstus plotus reikia atkurti. 1990 metais Aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos (NVO) inicijavo miškų sertifikavimo idėją. Pirmiausiai sertifikavimas turėjo sustabdyti grubią miškininkystės veiklą (mažėjančius miškų plotus, didėjančią miškų degradaciją ir skurdinamą biologinę įvairovę) tropiniuose miškuose. Vėliau miškų sertifikavimas buvo pradėtas Europoje bei Šiaurės Amerikoje. Sertifikavimas apima ekonominę, aplinkosauginę ir socialinę reikšmę.
Lietuvos valstybiniai miškai pradėti sertifikuoti 2000 metais, siekiant tarptautiniu mastu patvirtinti, kad mūsų miškai tvarkomi ir naudojami laikantis tvaraus ir subalansuoto miško ūkio vystymo principų. Kitas motyvas – užtikrinti sertifikuotų miško produktų iš Lietuvos pasiūlą medienos rinkose.

 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 05 06
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai