Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. birželio 3 d.

Pusei šalies miškų žemėlapio gresia gaisrai

Atsižvelgiant į tvyrantį pavojų, Generalinė miškų urėdija kviečia gyventojus ilsintis saugoti miškus.

Statistika rodo, kad dažniausiai gaisrai miškuose kyla numetus neužgesintą nuorūką, degtuką, palikus rusenantį laužą. Nederėtų pamiršti, kad sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos miške užsiliepsnoja ir dega labai greitai.

Ypač didelis pavojus miškams kyla nuo deginamų laužų. Juos leidžiama kurti tik specialiai pažymėtose vietose, iš visų pusių apsuptose ne siauresnės kaip pusė metro mineralizuotos zonos. Tai yra iki nedegančio grunto pašalintos miško paklotės juosta. Arti laužavietės neturi būti sausos žolės, medžių, durpingo grunto ar kitokių degių medžiagų. Pučiant stipriam vėjui žiežirbos lengvai uždega medžius. Paliekant laužą būtina įsitikinti, kad jis gerai užgesintas. Patikimiausia žarijas užgesinti vandeniu ar užberti žemėmis.

Kibirkštys, lekiančios iš automobilių, traktorių, miškavežių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių irgi lengvai uždega sausą miško paklotę.

Pastebėję miške įsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite jį patys užgesinti. Užsidegusią miško paklotę galima užplakti medžių šakomis, drabužiais arba užtrypti kojomis. Galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 arba mėginkite jos plitimui užkirsti kelią kastuvu arba lazdomis išrausdami ne siauresnę kaip pusės metro mineralizuotą juostą.  

Šiemet miškų urėdijų priešgaisrinės komandos ir miškų pareigūnai  pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus į gaisravietes buvo išvykę daugiau nei 210 kartų.

Generalinės miškų urėdijos duomenimis, per šią savaitę Lietuvos miškuose užfiksuoti 8 miško gaisrai. Ugnis pažeidė 1,45 ha miško plotą.

Iki šios dienos miškų urėdijos pranešė, kad šiemet šalies miškuose jau registruoti 45 miško gaisrai 9,59 ha plote, iš jų 16 gaisrų privačiuose miškuose 2,16 ha plote. Ši statistika džiugina nebent tuo, kad ji yra 3 miško gaisrais mažesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Šiemet gaisrai nualino pusantro ha mažiau miško. 

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 06 03
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai