Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. birželio 17 d.

Miškininkas prasitarė, kaip pričiumpami šiukšlinantys gamtoje


www.GRYNAS.lt 2016 m. birželio 16 d.

Ekologijos verslo bendrovės „Ecoservice“ vykdomoji direktorė Daiva Skrupskelienė primena, jog leidžiant laiką gamtoje reikėtų elgtis atsakingai ir susidariusias atliekas tinkamai sutvarkyti, išrūšiuoti ir jokiu būdu – nepalikti.
 
Pavojingiausios – plastiko pakuotės

Vilniaus miškų urėdas Artūras Nanartavičius pastebi, kad situacija miškuose šiek tiek pagerėjo, kai pagal įsigaliojusią tvarką prie kiekvieno gyvenamojo namo buvo pastatyti atliekų surinkimo konteineriai, tačiau pakuočių atliekų gamtoje pasitaiko gana dažnai. „Šių atliekų tvarkymas yra išties opi aplinkosaugos problema ir miškininkų galvos skausmas, todėl po laisvadienių, kai miestų gyventojai didžiąją dalį laiko leidžia gamtoje, visos poilsio vietos, stovyklavietės yra reguliariai tikrinamos, švarinamos“, – pasakojo A. Nanartavičius. Jei netoliese nėra įrengtų šiukšliadėžių, D. Skrupskelienė pataria atliekas kaupti sandariuose maišuose, o vėliau atsikratyti išmetant juos artimiausioje konteinerių aikštelėje. „Beveik visos popieriaus, stiklo ir plastiko pakuočių atliekos yra tinkamos perdirbti, todėl jas reikėtų mesti į atskirus antrinių žaliavų surinkimo konteinerius. Taip pat esant gamtoje ypač svarbu pasirūpinti lengvais plastikiniais maišeliais, kuriuos gali pakelti ir išnešioti vėjas”, – pastebėjo „Ecoservice“ atstovė.

Stebina gyventojų neatsakingumas

Apskaičiuota, kad natūraliomis sąlygomis popieriaus pakuotė suyra per maždaug 2 metus, stiklo – per 900 metų, o iki 500 metų trunkantis plastiko irimo procesas – gamtoje tiksinti bomba. Todėl neatsakingas gyventojų požiūris į atliekų tvarkymą – netoleruojamas. A. Nanartavičiaus teigimu, plastiko atliekos yra ypač pavojingos dėl jų sudėtyje esančių cheminių medžiagų, kurios irimo proceso metu išsiskiria į aplinką, taip užteršdamos gilesnius dirvožemio sluoksnius ir gruntinius vandenis, gyvybiškai svarbius visai ekosistemai. Taip pat situaciją gamtoje dar labiau blogina ištisus metus čia paliekamos stambiagabaritės atliekos – daugiausiai panaudotos automobilių padangos, statybinės atliekos, kurios ilgainiui perauga į nelegalius sąvartynus. „Ankščiau gyventojai neturėjo sąlygų patogiai atsikratyti susikaupusiomis atliekomis ir tam ieškojo savų būdų – dažniausiai jas tiesiog palikdami atokesnėse vietose. Apmaudu, tačiau ir dabar palyginti nedidelis kiekis konteineriuose netinkamų šalinti atliekų pasiekia specialias stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles, – apgailestavo Vilniaus miškų urėdas. – Visgi pažeidėjų neatsakingumui ribų nėra, todėl kartais juos pavyksta išaiškinti ir pagal miškuose išmestas sąskaitas, įvairius dokumentus“. Konteineriuose šalinti netinkamos atliekos turėtų būti pristatomos į specialias atliekų surinkimo aikšteles, kur kiekvienas gyventojas per metus gali nemokamai pristatyti iki 500 kilogramų stambiagabaričių, namų remonto atliekų, taip pat priimamos ir pavojingos atliekos – akumuliatoriai, gyvsidabrio turinčios atliekos, baterijos ir galvaniniai elementai.

Kyla į kovą su pažeidėjais

Pašnekovų teigimu, efektyviausi būdai pažeidėjams tramdyti – stebėjimo kameros ir piniginės baudos. Tuo tarpu ženklai, įspėjantys, kad šiukšlinti draudžiama, naudos atneša mažai. Pasak D. Skrupskelienės, šiais metais Vilniaus mieste startavusi prevencinė stebėjimo kamerų akcija išties pasiteisino – jau nubausti pirmieji nelegalūs šiukšlintojai. Už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nevykdymą taikoma administracinė atsakomybė, skiriamos piniginės baudos už aplinkai padarytą žalą. „Dedame visas pastangas, jog pažeidėjai atsakytų už netinkamą savo elgesį, todėl netgi būdami gamtoje gyventojai turėtų išlikti budrūs ir patys sudrausminti šiukšlintojus, rūpintis švaria ir poilsiui tinkama aplinka“, – teigė D. Skrupskelienė.

Skaitykite daugiau

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 06 17
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai