Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. liepos 27 d.

Tauragėje 8-ios rietuvės pamatuotos 5-iais skirtingais apvaliosios medienos matavimo būdais

Šių metų liepos 26 d. VĮ Tauragės miškų urėdijoje vyko pasitarimas dėl optimalių apvaliosios medienos rietuvių matavimo būdų parinkimo. Pasitarime dalyvavo Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius, Generalinės miškų urėdijos atstovai, VĮ miškų urėdijų miškų urėdai ir įmonėse atsakingi už medienos matavimus specialistai, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius, Valstybinės miškų tarnybos ir Nepriklausomų medienos matuotojų asociacijos atstovai bei svečias iš Danijos kartu su Lietuvoje jį lydinčiu specialistu.
Medienos tarpiniame sandėlyje buvo matuojamos aštuonių skirtingų sortimentų - pjautinųjų pušies ir eglės rąstų, pjautinųjų pušies ir eglės smulkiųjų rąstų, eglės ir beržo popierrąsčių, spygliuočių tarrąsčių ir trečios kaitrumos grupės malkų - skirtingos rietuvės. Tos pačios rietuvės buvo matuojamos VĮ Tauragės miškų urėdijos specialistų įprastiniu rankiniu būdu ir nepriklausomų medienos matuotojų, paskleidus rietuves. Rezultatai buvo lyginami tarpusavyje ir su duomenimis, gautais su prieš tai atliktais medkirčių (harvesterių) matavimų sistemomis, fotogrametriniu medienos matavimo būdu (interaktyviąja kompiuterine programa (estų) ir mobiliuoju medienos matavimo įrenginiu (danų) matavimais.
Pasitarimo dalyviams buvo pristatyta ir medienos sandėlyje demonstruojama automatizuota medienos rietuvių fotogrametrinio skenavimo sistema. Tai mobilusis įrenginys, kuris montuojamas ant visureigio automobilio stogo. Važiuojant tokiam automobiliui, nufotografuojamos medienos rietuvės, nustatomas jose esantis rąstų skaičius ir jų skersmenys. Pagal gautus duomenis sistemos kompiuteris apskaičiuoja rietuvių tūrį, o duomenys išsaugomi valdymo modulyje ir automatiškai išsiunčiami į duomenų bazę, nurodant žemėlapyje rietuvių buvimo vietą.
Nors Tauragėje pristatytas daniškas mobilusis medienos matavimo įrenginys atlieka  matavimus, nepriklausomai nuo oro sąlygų ar paros laikotarpio, tačiau medienos rietuvių sukrovimui keliami tam tikri reikalavimai - rietuvės aukštis turi būti nedidesnis nei atstumas iki automobilio, rąstai rietuvėje turi būti kraunami kuo glaudžiau (galima maišyti storgalius ir plongalius), rąstų galai - kuo lygiau (išsikišimas iki +/- 30 cm), rietuvių paviršus turi būti kuo lygesnis, šalia rietuvių ar jose negali būti žolinės augmenijos. Mobilusis įrenginys nematuoja rietuvių, kurių tūris mažesnis negu 10 m³.  Per metus šis įrenginys miško sąlygomis vidutiniškai gali sumatuoti iki 300 tūkst. m³ medienos ir pasak sistemos kūrėjų, matavimo paklaida sudaro tik 2 procentus. Nuo 2010 m. šia sistema Danijos ir Vokietijos  valstybiniuose bei privačiuose miškuose, taip pat ir Rusijos Permės srityje pamatuota daugiau nei 10 mln. m³ (daugiau nei 115 mln. rąstų) medienos.
Šis pasitarimo buvo labai naudingas VĮ miškų urėdijų vadovams ir specialistams, mokslo ir mokymo institucijų atstovams. Palyginus įvairiais matavimo būdais nustatytus tų pačių rietuvių tūrius, šie tarpusavyje žymiai nesiskyrė. Pasak Generalinės miškų urėdijos miško resursų ir prekybos mediena skyriaus vedėjo Gintaro Paltanavičiaus, miškų urėdijų medienos apskaitoje, panaudojus medkirčių (harvesterių) sistemų ar fotogrametrinių matavimų būdų rezultatus, sumažės ne tik šalies miškininkų darbo krūviai, bet ir medienos matavimo rezultatai bus operatyvesni bei tikslesni. Tačiau pasitarimo dalyviai vieningai sutarė, kad, prieš įdiegiant modernius medienos matavimo būdus, reikia atsakingai pasiruošti - galbūt atlikti ir papildomus tyrimus.

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 07 27
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai