Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. rugpjūčio 1 d.

Netekome šviesuolio girininko Rimanto Antano Kviklio

Rimantas Antanas Kviklys gimė 1932 metų gegužės 14 dieną Jurbarke prieškario inteligentų šeimoje: tėvas Mečislovas buvo Švietimo ministerijos pradžios mokslo departamento direktorius ir Seimo narys, motina Antanina – taip pat pedagogė. Jo vaikystėje buvo daug skaudžių įvykių, kurie užgrūdino ir išmokė siekti tikrųjų gyvenimo vertybių: 1941 m. šeima buvo ištremta į Sibirą, tėvas išsyk atskirtas nuo šeimos ir sušaudytas Urale, tačiau apie tai sužinota tik po pusės amžiaus. Motina A. Kviklienė su trimis mažamečiais vaikais išvežta į Altajų: ten Rimantas baigė ir pogrindinę lietuvišką mokyklą, kur mokytojavo ir jo mama.
1947 m. šeima pabėgo iš Sibiro. R.A. Kviklys baigė Vilniaus miškų technikumą, pradėjo dirbti, bet buvo įskųstas ir antrąkart ištremtas į Sibirą. Sugrįžęs į Lietuvą, 1959 m. pradėjo dirbti Šventosios girininkijos girininku – pajūrio miškuose praėjo lygiai 50 jo darbo metų, saugojant ir puoselėjant šį neįkainojamą turtą.
R.A. Kviklys didžiavosi, kad jo giminė paliko ryškų pėdsaką tautos istorijoje: apie tai primena Kauno–Daugpilio plente, tarp Utenos ir Zarasų rajonų riboženklio jo iniciatyva pastatytas stogastulpis su trimis Kviklių giminės didžiavyrių bareljefais: tėvo - Seimo nario Mečislovo bei dviejų dėdžių - profesoriaus medicinos mokslų daktaro Vlado ir žurnalisto, JAV visuomenės veikėjo Broniaus.
Per ilgus jo darbo metus Šventosios girininkijoje pasodinta šimtai hektarų miško želdinių, įrengti originalūs pažintiniai pėsčiųjų takai, žaidimų aikštelės, rekreacinės zonos poilsiautojams, dviračių takas pajūrio miške, landšafto terapijos ir rekreacinės vietos neįgaliesiems. Šventosios miške jo sumanymu įrengtąjį „Taką dideliems ir mažiems“ bei nuolatinę vietą, kur vasaromis koncertuodavo „Ąžuoliuko“ vaikų choras, žinojo visa Lietuva.
Šventosios girininkas buvo ir aktyvus visuomenininkas, Lietuvos miškininkų sąjungos prezidiumo narys, 2004-2007 m. buvo Kretingos rajono Tarybos narys, Lietuvos miškininkų sąjungos Girininkų tarybos narys, Lietuvos Krantų mokslinių technologijų asociacijos valdybos narys.
2003 m. miškininkas apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino medaliu. 2004 m. tapo Lietuvos žaliųjų judėjimo „Žaliojo angelo“ laureatu. 2006 m. pelnė „Kaimo spindulio“ nominaciją. 2003 m. jam įteikta Aplinkos ministerijos Viktoro Bergo premija už reikšmingus darbus ir ilgametę rezultatyvią veiklą aplinkos formavimo ir apsaugos srityje. 2001 m. už nuopelnus ekologijai ir kultūrai jam suteiktas Kretingos garbės piliečio vardas. 2012 m. miškininkas tapo M.K. Čiurlionio fondo laureatu.
R. A. Kviklys garsėjo ne tik kaip sumanus ir išradingas girininkas, bet puikiai valdė plunksną. Nors miškininkas savo publicistinės mūzos nesureikšmino, jo literatūriniai sumanymai, eseistiniai pamąstymai bei miniatiūros buvo dažnai publikuojami spaudoje. R. A. Kvikliui skaudėjo širdį ne tik dėl valstybinių miškų politikos – jo akiratin pateko ir istorijos, kultūros, švietimo bei šalies politikos temos. Sentencijomis gyvenimą svėrusio miškininko R. A. Kviklio gyvenimo credo buvo toks: „Savo šaknis pažįstantis, savo praeitį žinantis žmogus visada jaučiasi tvirtai, jį ir pastumdyti nelengva“.
Pats R.A. Kviklys už visą gyvenimą juntamą supratimą ir paramą jautėsi dėkingas ilgametei bičiulei savo žmonai Jadvygai. Tėvo pėdomis pasekusi Valstybinėje miškų tarnyboje dirbanti R. A. Kviklio duktė Jūratė Laukineitienė didžiuojasi, kad jų namuose nuo vaikystės buvo juntama tarpusavio pagarba ir meilė. „Tėtis mane ir brolį Kęstutį mokė, įkvėpė, skatino stiebtis“- sake ji tėčiui minint 80-etį. Miškininko kelią pasirinko ir R.A.Kviklio anūkas Rokas, bočiaus išpuoselėtoje Šventosios girininkijoje atlikęs praktiką.

Su velioniu atsisveikinti galima nuo rugpjūčio 1 d. 14.00 val. Palangos laidojimo namuose (Klaipėdos pl. 67, Palanga). Šv. Mišios už velionį bus atnašaujamos rugpjūčio 2 d., 9.00 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūsų Žvaigždės bažnyčioje.
Iš laidojimo namų velionis bus išlydimas 14.30 val. Amžinojo poilsio garbusis miškininkas atguls Šventosios kapinėse.

Generalinės miškų urėdijos informacija

 

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 08 01
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai