Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. rugpjūčio 22 d.

Kretingos miškų urėdija pati išsiugdė sau urėdą

Trisdešimt šešerių metų girininkui teks nemenkas iššūkis pakeisti vieną iš labiausiai patyrusių miškininkų, vyriausią šalies urėdą Antaną Baranauską. Kitas išbandymas jaunajam urėdui bus atlaikyti stipriausius vėjus – tiesiogine ir perkeltine prasme. Į pajūrio miškus visuomet krypo norinčiųjų privatizuoti akys. Nuo praėjusių metų Kretingos miškų urėdija valdo ir Kuršių nerijos miškus, pajūrio priežiūra – irgi šios urėdijos rūpestis.

A.Samoška 2002 m. baigė studijas Lietuvos žemės ūkio universitete (dabar – Aleksandro Stulginskio universitetas) ir įgijo miškininkystės bakalauro kvalifikacinį laipsnį, 2004 m. jis ten pat įgijo miškininkystės magistro kvalifikacinį laipsnį.
Kaip ir jo pirmtakas A.Baranauskas, A.Samoška miškininko karjerą pradėjo girininko pavaduotoju. Nuo to laiko, kai buvo paskirtas Lenkimų girininko pavaduotoju, Kretingos miškų urėdijoje jis darbuojasi jau 12 metų.

Prieš šešerius metus Šernų girininkijoje A. Samoška pakeitė čia pusę amžiaus dirbusį girininką Stanislovą Mažeiką. Jei Lenkimų girininkija yra kaimiška, rami girininkija, Šernų - priemiestinė, ties Malkų įlanka besiribojanti su Klaipėda, besidriekianti palei Kuršių marias iki Drevernos plento. Vadovaudamas didžiausiai ir problemiškiausiai girininkijai, Arūnas įniko į ūkininkavimo pajūrio miškuose specifiką. A.Samoška yra Lietuvos miškininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas, tad ir vietos girininkų bendruomenės jau pripažintas.

Pats save naujasis Kretingos miškų urėdas apibūdina kaip nevengiantį asmeninės atsakomybės, tačiau prieš imdamasis naujų projektų visada įvertina jų galimą riziką, galimybę tinkamai ir kokybiškai juos įgyvendinti. Beje, jaunasis urėdas niekada nesikliauja pirmu įspūdžiu, o savo nuomonę teigia mokantis pateikti savalaikiai ir ją ramiai apginti. A.Samoška vertina draugišką, organizuotą kolektyvą. Tarp neatidėliotinų darbų naujasis urėdas yra numatęs gerinti darbo sąlygas Vėžaičių, Šernų ir Juodkrantės girininkijose.

A. Samoškai netrūksta pilietiškumo, pasiaukojimo – tai liudija „Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius už drąsą, sumanumą ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones“, kuris jam buvo įteiktas Prezidento Valdo Adamkaus už skęstančios septintokės išgelbėjimą. Tuomet jis dirbo Lenkimų girininkijoje. Važinėdamasis dviračiu, vienoje poilsiavietėje miškininkas pastebėjo skęstančiąją, kurią ištraukė, atgaivino ir perdavė medikams.

Naujasis Kretingos miškų urėdas A. Samoška su šeima – žmona Žaneta ir septynmete dukrele Austėja - yra aktyvūs Dovilų bendruomenės nariai, o laisvalaikio ir iki šiol neturėjusi šeimos galva minėjo sunkiai ištaikanti laiko vieninteliam pomėgiui – medžioklei.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 08 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai