Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. rugsėjo 28 d.

Olandai domisi biokuro gamybos investicijų galimybėmis

Šių metų rugsėjo 28 d. Generalinėje miškų urėdijoje lankėsi svečiai iš Olandijos, kurie pristatė investicijų galimybę Lietuvoje, įdiegiant torifikavimo (drėgmės pašalinimo iš biomasės) technologijas antrosios kartos biokuro gamybos srityje. Susitikime dalyvavo Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas, asociacijos „Litbioma” direktorė Vilma Gaubytė, Nyderlandų karalystės ambasados atstovė Milda Savickaitė su kolega ir svečiai iš Olandijos. Lietuvos valstybinių miškų valdymo sistemą, prekybos mediena tvarką ir biokuro žaliavos išteklius apžvelgė generalinio miškų urėdo pavaduotojas dr. Valdas Vaičiūnas.
Svečiai pristatė savo patirtį diegiant naujas technologijas ir investicijų galimybes. Pasak jų, dažna problema gaminant elektrą iš vėjo jėgainių ar saulės kolektorių yra neturėjimas galimybių saugoti perteklinį elektros kiekį. Išeitis – energijos pavertimas į dujas. Cheminio proceso - elektrolizės būdu atskiriamas vandenilis ir deguonis. Vandenilis naudojamas cheminėje pramonėje, o deguonis naudojamas naujoje technologijoje, kur mediena transformuojama į bio anglį. Šio metodo dėka medienos energetinė vertė yra padvigubinama, o gauta aukštos kokybės anglis siunčiama į dujinimo procesą, kur sukuriamos kompleksinės biodujos. Įvairus dujų mišinys naudojamas chemijos pramonėje, kur dujas galima išgryninti ir naudoti biodujų katilinėse ar paversti į suskystintas gamtines dujas (SGD). Šio proceso metu išsiskyrę antriniai cheminiai junginiai gali būti taip pat panaudojami kaip biodujos. Energija verčiama į dujas, o dujos vėliau naudojamos kaip energijos šaltinis. Tokiu būdu energijos gamybai naudojama 100 proc. atsinaujinančių energijos šaltinių, kas svarbiausia nepaliekant jokių atliekų ir nėra priklausomybės iškastiniam kurui.
Susitikimo metu įvardinta, kad investicijos į torifikavimo technologijas užtikrintų kokybišką ir aplinkai draugišką biokuro bei energijos gamybą, o tuo pačiu padidintų menkavertės rinkos požiūriu medienos perdirbimo galimybes ir jos paklausą.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 09 28
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai