Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
Kalėdos
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. lapkričio 9 d.

Geram darbui – geras sąlygas


„Miškai“, Kristina Kaunaitė, 2016 lapkritis

Kardinalūs pokyčiai

„Jau 20 metų dirbdamas girininku matau kardinalius girininkijų pasikeitimus. Daugelyje urėdijų keičiasi ir girininkijų vizualinis vaizdas – pastatai atnaujinti, sutvarkytos buities sąlygos, pakito ir girininkijų darbuotojų darbo sąlygos, – teigia R. Juzikis. – Girininkai nuo pieštuko ir planšečių perėjo prie išmaniųjų technologijų. 2004 m. atlikus apklausą nustatyta, kad tik 65 % šalies girininkijų savo darbe naudojo kompiuterius, dabar, manau, padėtis visiškai kitokia, nors visų technologijų galimybių savo darbe dar neišnaudojame. Galbūt tam įtakos turi urėdijų finansiniai ištekliai, galbūt ir urėdų strateginis mąstymas, kai pirmumas teikiamas kitiems dalykams.“

R. Juzikio pastebėjimu, girininkijose tiek naujų technologijų panaudojimas, tiek girininkijų pastatų vaizdas nėra vienalytis. Pasak jo, yra ir prastai atrodančių girininkijų, kur net sanitarinių mazgų nėra, jau nekalbant apie kitus čia dirbantiems žmonėms reikalingus patogumus, bet dauguma urėdijų rūpinasi savo darbuotojų darbo sąlygomis.

Gerus norus riboja finansai

„Urėdijoje yra 11 girininkijų. Pernai buvo 12, bet, atsižvelgdami į Generalinės miškų urėdijos rekomendacijas, dvi sujungėme. Stengiamės girininkijose dirbantiems žmonėms sukurti normalias buitines sąlygas, kad grįžę iš miško žmonės turėtų kur nusiprausti ir pavalgyti, kad būtų normalūs sanitariniai mazgai, – nuveiktus darbus gerinant darbo sąlygas girininkijose vardija Tauragės miškų urėdas Robertas Piečia. – Kiek leidžia finansiniai ištekliai, remontuojame ir girininkijų pastatus. Juos apšiltiname, keičiame stogų dangą ir jau nemažai spėjome padaryti. Iš 11 girininkijų šiuo metu atnaujintos šešios. Per pastaruosius metus girininkijų darbo sąlygoms gerinti Tauragės miškų urėdija vidutiniškai skiria po 25–30 tūkst. eurų.“

Keturių girininkijų pastatus remontuoja ir Jonavos miškų urėdija. „2014–2015 m. modernizavome urėdijos pastatą, o šiais metais ėmėmės girininkijų. Tam skyrėme 160 tūkst. eurų, – apie gerinamas miškininkų darbo sąlygas pasakoja Jonavos miškų urėdas Rolandas Skuja. – Tačiau neužtenka urėdijai skirti lėšų. Reikia pagal visas taisykles organizuoti rangovų viešuosius pirkimus, o tai reikalauja laiko. Tikimės, kad netrukus miškininkai galės darbuotis atnaujintose ir jaukiose girininkijose. Turime 6 girininkijas, tad kitais metais planuojame sutvarkyti dar vienos girininkijos pastatą. Gyvename XXI amžiuje ir žmonėms reikalingos laikmetį atitinkančios darbo sąlygos. Tad ir patalpas sutvarkome, ir naujus baldus girininkijose pastatome, ir visas buities sąlygas pageriname. Juk girininkijose dirbantys žmonės, jei reikia, ir gaisrus gesina, ir įvairiomis oro sąlygomis dirba, todėl reikalingos sąlygos ir nusiprausti, ir iš namų atsineštą maistą susišildyti. Nors dirbame miške, bet nuo pasaulio neatsiliekame. Darbo vietos kompiuterizuojamos, diegiamos naujos programos, moderni technika. Stengiamės darbo vietas kiek įmanoma automatizuoti.“

Pasak R. Skujos, urėdijos norus riboja finansiniai ištekliai, kuriems įtakos turi pastaraisiais metais rinkoje kritusios medienos kainos. Ir Tauragės, ir Jonavos miškų urėdijų urėdai pabrėžia, kad tai atsiliepia ir girininkijose dirbančių žmonių atlyginimams, todėl vis sunkiau rasti žmonių, kurie nelengvą darbą dirbtų už kiek didesnį atlyginimą nei minimali alga.

Gražiai atsinaujina ir Utenos urėdija

Šios miškų urėdijos Balčių girininkijos pastatas anksčiau buvo Lukošiūnų kaime, labai nuošalioje vietoje. Pastatui buvo reikalingas kapitalinis remontas. Nuspręsta paieškoti pastato patogesnėje vietoje. Pavyko tai padaryti. Iš Utenos rajono savivaldybės buvo išnuomoti trys kambariai naujai renovuotame pastate, labai patogioje vietoje – Vaikutėnų kaime, beveik pačiame girininkijos centre, prie gero kelio, netoli Utenos. Spalio mėnesį baigtas remontas Dubingių girininkijoje. Anksčiau šioje girininkijoje buvo tik viena administracinė patalpa, įrengti kitas patalpas nebuvo vietos. Taigi čia pastatytas priestatėlis su san. mazgu, poilsio patalpa, neįgaliesiems pritaikytu įvažiavimu. Utenos miškų urėdija praėjusį mėnesį pradėjo remontuoti Kuktiškių girininkiją. Šiais metais planuojama pastatą apšiltinti, įrengti naują šildymo sistemą, atvesti vandentiekį ir kanalizaciją.

Pritaikyti dirbti miške

Tauragės miškų urėdas R. Piečia džiaugiasi, kad visos girininkijos aprūpintos naujais, ne senesniais kaip trejų metų automobiliais su krovinine platforma, kad girininkas galėtų ir įrankius, ir poilsiaviečių remontui reikalingas statybines medžiagas bei kitus nedidelius krovinius pervežti. Pasak Jonavos miškų urėdo R. Skujos, miškininkų tarnybiniai automobiliai ir uniformuoti girininkai, važiuojantys per mišką, atlieka ir labai svarbią prevencinę funkciją, drausminančią miško lankytojus.

Pasigenda socialinių garantijų

Nors visi girininkijų darbuotojai turi svarbiausias socialines garantijas, kurias suteikia darbo sutartis, bet tiek girininkų atstovas, tiek urėdai pritaria minčiai, kad miškininkams reikalingos ir specialios socialinės garantijos, nes kai kuriose srityse jie dirba didesnės rizikos sąlygomis. Viena tokių rizikų – erkinis encefalitas ir Laimo liga. „Dar 2004 m. Girininkų bendrijos suvažiavime kreipėmės į šalies Vyriausybę, prašydami papildyti profesinių ligų sąrašą, bet iki šiol į šį prašymą niekas neatsižvelgia“, – apgailestauja R. Juzikis. Nors urėdijos pasirūpina, kad visi darbuotojai būtų skiepijami nuo erkinio encefalito, tai tik sušvelnina grėsmę, nes nuo Laimo ligos nėra nei skiepų, nei vaistų.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 11 09
VĮ miškų urėdijos
Alytaus miškų urėdija
Anykščių miškų urėdija
Biržų miškų urėdija
Druskininkų miškų urėdija
Dubravos emmu
Ignalinos miškų urėdija
Jonavos miškų urėdija
Joniškio miškų urėdija
Jurbarko miškų urėdija
Kaišiadorių miškų urėdija
Kauno miškų urėdija
Kazlų Rūdos mmu
Kėdainių miškų urėdija
Kretingos miškų urėdija
Kupiškio miškų urėdija
Kuršėnų miškų urėdija
Marijampolės miškų urėdija
Mažeikių miškų urėdija
Nemenčinės miškų urėdija
Pakruojo miškų urėdija
Panevėžio miškų urėdija
Prienų miškų urėdija
Radviliškio miškų urėdija
Raseinių miškų urėdija
Rietavo miškų urėdija
Rokiškio miškų urėdija
Šakių miškų urėdija
Šalčininkų miškų urėdija
Šiaulių miškų urėdija
Šilutės miškų urėdija
Švenčionėlių miškų urėdija
Tauragės miškų urėdija
Telšių miškų urėdija
Tytuvėnų miškų urėdija
Trakų miškų urėdija
Ukmergės miškų urėdija
Utenos miškų urėdija
Valkininkų miškų urėdija
Varėnos miškų urėdija
Veisiejų miškų urėdija
Vilniaus miškų urėdija
Zarasų miškų urėdija
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai