Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2016 m. lapkričio 15 d.

Kas planuota – tas padaryta


„Auksinė varpa“, Aldona Veruitienė, 2016 11 12

2015 pabaigoje Vyriausybei patvirtinus bendrą valstybinio ir privataus miško kelių priežiūros ir tvarkymo sistemą, Pakruojo miškų urėdija 2016 metams sudarė prioritetinių miško kelių, kuriuose situacija blogiausia, remonto darbų planą. Parenkant labiausiai tokių „injekcijų” reikalingus kilometrus, buvo pasitelkta kompetentinga komisija iš valstybinių miškų priežiūros tarnybos pareigūnų, savivaldybės administracijos atstovų, privačių miškų savininkų.

Šiam tikslui visoms šalies urėdijoms buvo išdalinti 4 milijonai eurų; pakruojiečiams, įvertinus tuometinę kelių būklę, jų tinklą ir miškų plotus, atiteko 52 tūkst. eurų.

Darbų imtasi iškart. Vyriausiasis urėdijos miškininkas V. Kacilevičius prisimena pirmąją kai kurių privataus miško savininkų reakciją; grįžę iš kelionių po Turkiją, stebėjosi: „Virgiau, kas nutiko?..”

Pašnekovas atkreipė dėmesį į tai, kad prieš priimant sprendimą, kuriuos kelius pirmiausia būtina tvarkyti, išklausyti visi pasiūlymai, o atrinkta šiems metams 13,6 kilometrų kelių. Ir dar: pagal nustatytus Vyriausybės programos reikalavimus, vieno kilometro tvarkymo darbai neturėtų viršyti 5 tūkst. eurų. Tai, pasak V. Kacilevičiaus - tik ašaros, nes realiai kilometro kelio remonto kaina siekia apie 20-30 tūkst. eurų. Todėl nuspręsta neieškoti jokių rangovų, kurie susižertų dalį skirtų pinigų, o kelių tvarkymą vykdyti savo jėgomis - juolab, kad Pakruojo miškų urėdija turi pakankamai tokiems darbams reikalingos technikos, žmonės - darbštūs, o priedo - dar ir savas žvyro karjeras yra.

„Kad ir kiek upytum, iš urėdijos kišenės teko pridėti dar antratiek, nes kitomis lėšomis galima dengti tik pirkimo paslaugas” - teigė V. Kacilevičius.

2016 metams miško kelių priežiūrai skirtų pinigų „liūto dalis” teko Klovainių girininkijos Pušaloto eiguvai bei Linkuvos girininkijos Žeimelio eiguvai, kur ši situacija buvo pati blogiausia. Kitos lėšos - tiek, kiek jų užteko - paskirstytos Sukmedžio, Gedžiūnų ir Rozalimo girininkijoms.

Iki spalio mėnesio visi planuoti darbai užbaigti, ir miškininkai dėl šių įsipareigojimų gali lengviau atsikvėpti.

Prie sėkmingo planų realizavimo daug prisidėjo daugelio idėjų generatorius, medienos ruošos ir technikos padalinio viršininkas Remigijus Masiulionis, ekskavatoriaus Hitachi operatorius Ričardas Liauša, greideriuotojas Algis Gutauskas bei savivartės vairuotojas Viktoras Slunksnis - šių vyrų ketvertukas miško kelių remontui atidavė visą vasarą.

Nauji metai - naujos lėšos, nauji kelių priežiūros darbai. Ramiau bent jau tiek, kad blogiausi kilometrai sutvarkyti - pagal visus šiandieninius reikalavimus. Tuo suinteresuoti ir valstybinių, ir privačių miškų savininkai, nes ties nuosavybės riba kelias nesibaigia - juo važiuoja ir vieni, ir kiti.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2016 11 15
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai