Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2017 m. sausio 26 d.

Babėnų šilą norima paversti puikiu parku

„Rinkos aikštė“, Eglė Kuktienė, 2017 01 24

Nutarė skirti lėšų
Tarybos narys Viktoras Muntianas pabrėžė, kad šio miško sutvarkymas, pritaikant jį kėdainiečių poilsiui, yra itin svarbus projektas.
„Tai yra vertybė, esanti Kėdainiuose, labai svarbi kraštiečiams. Babėnų šilas galėtų būti puikiausia rekreacinė zona, tačiau urėdijoje stovi nerealizuoti projektai, laukia. Projektai būtų greičiau vykdomi, jeigu savivaldybė skirtų lėšų, sujungus urėdijos ir savivaldybės jėgas viskas vyktų greičiau, o savivaldybei tai turėtų būti ypatingos svarbos objektas“, - tikino Tarybos narys.
Rajono meras Saulius Grinkevičius taip pat palaiko šią idėją ir tikino jau bendravęs su Kėdainių miškų urėdu Justinu Urbanavičiumi bei aptaręs susitikimo su Aplinkos ministerijos specialistais galimybę.
„Man teko susitikti su naujuoju urėdu, jaunu ir energingu, kalbėjome, ką daryti su Babėnų šilu. Viena problema - tai ne mūsų žemė, ne mūsų turtas. Bet kad ir ne mūsų žemė - mes apie Babėnų šilą turime galvoti ir turime kažką daryti.
Sutarėme, kad vasario pradžioje Aplinkos ministerijoje judinsime projektą. Su anksčiau dirbusiu urėdu to padaryti nepavyko, nes sulaukėme nemažai pasipriešinimo - esą suplanuota sodinti invazinius augalus, kurie šiame miške natūraliai neauga. Tarsi jie, kaip kokie Sosnovskio barščiai, pridarys begalę žalos, na bet ten, manau, buvo kažkokie principiniai dalykai“, - kalbėjo S. Grinkevičius.
Taryba pritarė, kad Strateginiame plane būtų numatyta skirti 10 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų Babėnų miškui sutvarkyti.

Vyko susirašinėjimas
Ankstesnis Kėdainių miškų urėdas Juozas Girinas yra sakęs, jog su Aplinkos ministerija dėl šio miško susirašinėta daug. Idėja tarsi buvo palaikoma, tačiau projektas vis tiek nebuvo patvirtintas.
„Užpernai mes nuo balandžio iki spalio mėnesio susirašinėjome su Aplinkos ministerija, kol galiausiai gavome neigiamą atsakymą. Jų atsakyme teigiama, kad didžioji dalis augalų, kuriuos ketiname sodinti, augtų jiems nebūdingoje aplinkoje. Pasodinus tokius augalus į natūralią miško aplinką, nebus užtikrinama, kad jie neišplis į gretimas teritorijas ir neturės neigiamo poveikio vietinėms rūšims. Nebūdingų augalų rūšių perkėlimas gali pakeisti vietines buveines“, - komentavo J. Girinas.

Žadėjo rasti kompromisą
Tuometinis Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas susitikime Kėdainiuose anuomet sutiko, kad urėdijos idėja - išties graži ir įdomi.
„Galbūt visų jūsų norimų augalų ir negalima perkelti, bet, kaip suprantu, juos sodinti norite iš sėklų, tad manau, kad rasti kompromisą pavyks. Juo labiau kad Babėnų miškas yra išskirtinis - miškas miesto viduryje. Taigi manau, kad Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento specialistai peržiūrės jūsų projektą ir pateiks išvadas, kokius augalus galima pasodinti, o kokių galbūt ir ne“, - tada sakė A. Salamakinas, tačiau akivaizdu, kad pažadai pažadais ir liko, o dabartiniam urėdui J. Urbanavičiui viltis dėti teks jau į naująją valdžią.

Turi gražių planų
J. Urbanavičius patikino, kad idėjų, kaip sutvarkyti Babėnų mišką, yra daug. „Vienas projektas jau buvo įvykdytas anksčiau. Tame miške buvo ir grįsti takai, ir mediniai takai padaryti, miškas kadaise buvo išvalytas. Dabar jau šiek tiek apleista toji teritorija - matosi ir menkaverčių augalų, krūmynų, kuriuos girininkija ruošiasi kirsti, tvarkyti aplinką, šiek tiek prašviesinti visą mišką.
Šiuo metu yra padaryti trys projektai - takelių atkūrimo, įvairių skulptūrų įrengimo, laužaviečių, atokvėpio vietų, poilsinės, rekreacinės zonos sutvarkymo, sūpynių įrengimo vaikams. Norėtume atgaivinti tuos projektus, palaikome ryšį su rajono meru, ir su Tarybos nariu V. Muntianu - matyt, čia jo indėlis ir yra į tą parką, kažkada pinigėliai rasti jam. Taigi mes norėtume ne tik atstatyti tai, kas jau padaryta, bet ir dar labiau pagerinti aplinką.
Kalbėjau ir su generaliniu miškų urėdu Rimantu Prūsaičiu, jis taipogi palaiko mūsų idėjas ir pritaria projekto tęstinumui. Iš bendrųjų reikmių finansavimo esame gavę šiek tiek pinigų, tačiau buvo numatyta miške įkurdinti ir išskirtinių į Raudonąją knygą įrašytų augalų, tačiau aplinkosaugininkams ši dalis užkliuvo - jie šio projekto nepatvirtino“, - pasakojo J. Urbanavičius.
Urėdas kalbėjo, kad jeigu pavyktų perderinti projektą bei lėšos būtų skirtos takelių sutvarkymui, savivaldybė pridėtų pinigų iš biudžeto, tuomet būtų galima tą mišką sutvarkyti, kaip numatyta.
„Miškas, be abejo, būtų urėdijos žinioje - mes būtume atsakingi, kad ten būtų tvarkinga. Tačiau viliamės, kad prisidėtų ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, ir policijos pareigūnai galbūt sutiktų kartais pravažiuoti, pažiūrėti, kad takelis nebūtų niokojamas.
Tiesą sakant, Kėdainiai neturi kito tokio gražaus parko, ir išties tai yra puiki galimybė įrengti gražią poilsinę zoną gyventojams, žmonės galėtų pasigrožėti, grynu oru pakvėpuoti. Tikrai gražus ir naudingas projektas“, - pasakojo urėdas.
Pašnekovas taip pat teigė, kad ir gyventojai yra jam užsiminę, jog Babėnų mišką reikėtų sutvarkyti, tačiau pagrindinė priežastis, kodėl pasirinktas būtent šis miškas - tinkama miško vieta, gražūs vaizdai.
„Tai beveik 300 ha dydžio miškas, gruntas nėra šlapias, yra ir labai gražių atodangų, kur galima padaryti labai gražių apžvalgos aikštelių, kurios būtų ir jaunimui patraukli vieta.
80 proc. mūsų medynų yra užmirkę, šlapi miškai, o štai šis miškas - sausas. Mūsų, miškininkų, akimis tai pati tinkamiausia vieta rekreacijai. Norime prisidėti prie bendruomenės, prie poilsio sąlygų pagerinimo“, - kalbėjo Kėdainių miškų urėdas.
Babėnų šile jau anksčiau buvo įrengti takeliai. Tačiau viskas paseno, o planai šiam miškui - dideli. Viliamasi, kad jis taps viena pagrindinių kėdainiečių rekreacinių zonų.
Dedama daug pastangų, kad stalčiuose dūlantys projektai pagaliau būtų patvirtinti ir pradėti įgyvendinti.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2017 01 26
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai