Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2017 m. kovo 24 d.

Miškininkai buria visuomenę paukščių sutikimo misijai


Anot šios akcijos idėjos autoriaus ir visuotinės šventės koordinatoriaus, generalinio miškų urėdo pavaduotojo Andriaus Vancevičiaus, „Paukščiai grįžta namo“ yra miškininkų pagarbos duoklė bundančiai gamtai, įprasminama gerais darbais. Kasmet miškų urėdijų darbuotojai su globojamais jaunaisiais miško bičiuliais, visais pilietiškai auklėjamais vaikais, sumeistrauja ir iškelia girininkijose, bendruomenių susibūrimo vietose šimtus naujų inkilėlių, išvalo senuosius, pakeičia sutrūnijusius paukščių namus.

Jaunosios kartos kūrybingumui ugdyti akcijos koordinatoriai šiemet pasiūlė susirungti kuriant floristinius paveikslus. Iki pirmadienio vaikai pateiks miškų urėdijų vertinimo komisijoms savo kūrinius. Užpernai šalies jaunimą sujudino ir miškininkus jų pamainos kūrybingumu nustebino Generalinės miškų urėdijos paskelbtas video filmukų konkursas tema „Paukščiai grįžta namo“.

Miškų urėdijos kaip visuomet atsakingai ir kūrybingai rengiasi paukščių sutiktuvėms. Kaišiadorių miškų urėdija inkilus Kruonio ir Žiežmarių girininkijose kels su Kruonio gimnazijos, Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos ir urėdijos globojamais Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namų vaikais.

Jurbarko miškų urėdija pasikvietė rajono savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojus, neužmiršo urėdijos veteranų, floristinius paveikslus čia suveš net 5 mokyklų – Viešvilės pagrindinės, Veliuonos A. ir J.Juškų gimnazijos, Jurbarko „Ąžuoliuko“ gimnazijos, Kidulių pagrindinės mokyklos, Smalininkų L.Meškaitytės pagrindinės mokyklos - jaunieji miško bičiuliai, kurie suaugusiųjų padedami inkilus iškabins miškelyje prie Mituvos.

Zarasų miškų urėdijoje akciją koordinuoti patikėta Salako girininko pavaduotojui Mindaugui Ilčiukui, sukaupusiam vienintelę šalyje paukščių plunksnų kolekciją – vien tai yra renginio sėkmės garantija.

Akcijos pabaigai kovo 31-ąją suteiksime gyvybės užtaisą memorialui iš medžių „Žalgiris-600“.
Generalinės miškų urėdijos paskelbto floristinių paveikslų konkurso laureatai, išrinkti miškų urėdijose, jų auklėtojai ir miškininkai globėjai susirinksime prie didžiausio istorijoje ir pasaulio praktikoje užrašo iš medžių „Žalgiris – 600“ Nemenčinės miškų urėdijos Arvydų girininkijoje. Kaip ir užpernai, Nemenčinės miškų urėdijos miškininkai lauks talkininkų su įkurtu laužu, paruoštomis specialiomis kartimis inkilams kelti. Visi pasimatuosime jau žmones praaugusias memorialo pušaites ir berželius, įkvėpsime žemės kvapo, šalia 2010 m. šalies moksleivių pasodinto užrašo ošiančiuose senuose medžiuose iškelsime gražiausius atsivežtinius ir Nemenčinės miškų urėdijos miškininkų sumeistrautus inkilėlius. Vėliau poilsiavietėje, įrengtoje Gamernės viensėdyje (Vilniaus rajonas, 3 km nuo Nemenčinės), atšvęsime akcijos „Paukščiai grįžta namo 2017“ pabaigtuves. Eksponuosime ir išrinksime gražiausius floristinius paveikslus, pasveikinsime ir apdovanosime kūrybiškiausius vaikus ir jų auklėtojus, globėjus, klausysimės koncerto.

Ne atsitiktinai signalą ruoštis visuotinei akcijai „Paukščiai grįžta namo 2017“ miškininkai iš Generalinės miškų urėdijos gavo kovo 10-ąją. Lietuviai nuo seno ją minėjo kaip 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizavo mūsų krašto sparnuočių sugrįžimą. Esame vienintelė tauta mokanti taip pagerbti pavasarį gimtinėn sugrįžtančius sparnuočius.

Gamtos mylėtojai į pamiškes ir parkus su inkilais traukia nuo 1923 metų, kuriais garsus Lietuvos gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas surengė pirmąją visuotinę Paukščių dieną - inkilų kėlimo šventę. Pagerbdama 90 metų išlikusią tradiciją Generalinė miškų urėdija 2013 metų kovo 18 d. visus šalies gyventojus pakvietė dalyvauti visuomeninėje akcijoje „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ ir iškelti savo inkilą. Akcija įvyko visoje Lietuvoje ir jau nuo 2014 m. ne tik miškų urėdijose, bet ir bendruomenėse, savivaldybėse įsitvirtino pavadinimu „Paukščiai grįžta namo“.

Generalinės miškų urėdijos informacija

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2017 03 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai