Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Naujienos

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Naujienos

2017 m. gegužės 24 d.

Prienų miškų urėdija visuomenei pristatė atkurtą Žvėrinčiaus taką


„Naujasis Gėlupis“, Stasė Asipavičienė, 2017 05 17

Pristatyme dalyvavo Nemuno kilpų regioninio parko direktorė Dalia Križinauskienė, Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, architektė Greta Jonkutė, skulptorius medžio drožėjas Algimantas Sakalauskas su komanda taip pat projekto architektas Juozas Križinauskas ir darbus vykdžiusių rangovų atstovai UAB "Hidrosta" gen. direktorius Valdas Paulauskas ir vyr. inžinierius Budrys.

Žvėrinčiaus miškas yra vienas seniausių Nemuno Prienų kilpoje, menantis karalių laikus. Pasak istorinių šaltinių, šis miškas buvo karališkosios medžioklės vieta, nes iš aplinkinių Trakų ir Aukštadvario miškų žvėrys buvo suvaromi į šią vietą. Pabėgti ir išsigelbėti galimybė buvo menka - vietovę apglėbęs laikė Nemunas.

Žvėrinčiaus taku pavadintą taką puošė įdomesni ir keisti medžiai, kelmai, pritaikyti sportui ir laisvalaikiui, o pats takas buvo vadinamas Sveikatingumo taku.

Vėliau valdžia bandė tvarkyti šį gamtos taką vienais metais daugiau, kitais - mažiau, nelygu, koks žmogus vadovavo rajonui. Tačiau ši vieta visada buvo brangi tiek Birštono, tiek Prienų žmonėms, mėgo (ir mėgsta) po gražų mišką pavaikščioti, pasivažinėti su dviračiais ir atvykėliai. Apie 1999 metus Sveikatingumo takas jau buvo pertvarkytas į dviračių ir pėsčiųjų taką. Jame įrengtos poilsio aikštelės ir laužavietės, medžio skulptūros, suoliukai. Taką prižiūrėjo ir rūpinosi Prienų miškų urėdija, Nemuno kilpų regioninis parkas bei Birštono savivaldybė.

Laikui bėgant visos pėsčiųjų ir dviračių tako skulptūros, suoliukai, treniruokliai jau buvo susidėvėję ir supuvę. Juk medis ne amžinas, tad visą medinę įrangą reikia laikas nuo laiko atnaujinti.

Dabar senų ir sutrūnijusių pavėsinių vietoje stovi naujos ir tvirtos, kokios ir turi būti gamtoje, tokie pat patvarūs bus ir sportiniai įrenginiai. Labiausiai praeinančius turėtų žavėti pastatytos trys skulptūros liaudiškais motyvais, menančiais istorinę mūsų šalies praeitį. Skulptūros aukštos, formos atitinka tradicinius liaudiškus motyvus ir reikalavimus. Medžio drožėjas A. Sakalauskas pasidžiaugė, kad architektas J. Križinauskas labai gerai parinko skulptūrų formą, o jų komandai liko tik užpildyti ją atitinkamu turiniu.

„Rekreacinių objektų projektą buvome parengę jau anksčiau, tačiau dabar atėjo tas momentas, kai juos reikia įgyvendinti ir atiduoti duoklę Prienų ir Birštono žmonėms. Žvėrinčiaus takas yra Žvėrinčiaus miške, tai yra Birštono miesto ribose. Miškininkai padarė gražią dovaną visuomenei ir suprojektavo bei įrengė pėsčiųjų ir dviračių tako infrastruktūrą. Šio tako skulptūrų ir pavėsinių, laužaviečių ir kitų objektų įrengimas mums atsiėjo apie 18 tūkst. eurų. Tačiau džiaugiamės, kad Žvėrinčiaus takas ir jame pastatyti įrenginiai ilgai tarnaus žmonėms“, - sakė miškų urėdas.

Vasaros sezonas prasideda, tad lankytojų miške netrūks, jų laukia suoliukai, pavėsinės, treniruokliai, laužavietės ir dviračių stovai.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2017 05 24
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai