Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Renginiai

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Renginiai

2011 m. gegužės 4 d.

Ąžuolynu įamžinti tarptautiniai miškų metai

2011 m. balandžio 29 d. Marijampolės ir Suvalkų miškų urėdijų miškininkai ir jų svečiai, tęsdami Lietuvos ir Lenkijos miškininkų bei šių dviejų miškų urėdijų draugystę, trunkančią keletą metų, rinkosi Lenkijos Respublikos Suvalkų miškų urėdijos Rutkos girininkijoje, kurios girininkas yra lietuvis Antanas Rėkus. Šio susitikimo tikslas pasodinti 2000 ąžuolų mišką Tarptautinių miškų metų įamžinimui, taip pat tiek lietuviams, tiek lenkams svarbaus popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju paminėjimui.
Miško sodinime dalyvavo Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Petras Kanapienis, LR Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vyr. specialistė Zita Bitvinskaitė, Belistoko regioninės miškų direkcijos direktorius Riszard Ziemblicki ir Miškų tvarkymo skyriaus viršininkas Stanisław Kułak, Kalvarijos savivaldybės Liubavo seniūnijos seniūnas Gintas Baliulis su seniūnijos specialiste Rasa Baliuliene, Suvalkų apskrities Rutkos- Tartak seniūnas Jan Racis, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Kalvarijos užkardos ir Lenkijos sienos apsaugos tarnybos Budzisko pareigūnai, Marijampolės miškų urėdijos miškų urėdas Kęstutis Bielskus ir Suvalkų miškų urėdijos urėdas Wojciech Rodak su urėdijų kolektyvais.
Marijampolės ir Suvalkų miškininkai bendrauja ne pirmus metus, lankydamiesi vieni pas kitus ir talkindami vieni kitiems įgyja naujos patirties, pažangių miškininkavimo idėjų, kurias bando pritaikyti savo tiesioginiame darbe. Šis miško sodinimas buvo įdomus Lietuvos miškininkams tuo, kad lenkai ąžuolo sodmenis miške sodina tankiai- 7,0 tūkst. vnt. / ha. Kaip paminėjo Belistoko regioninės direkcijos direktorius Ryszard Ziemblicki, toks ąžuolų sodinimo tankumas miškuose yra nustatytas atlikus tyrimus ir išbandytas praktikoje jau ne vienerius metus. Ąžuolai sodinami tankiai, nes dėl medelių tarpusavio konkurencijos ir neigiamų aplinkos veiksnių dalis sodmenų žūsta, o išauga patys geriausi ąžuolai.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2011 05 04
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai