Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2011 m. kovo 9 d.

Akcijos ir kasdieniniai darbeliai

„Mūsų girios“, 2011/2

Veisiejų miškų urėdija globoja penkis JMB būrelius, veikiančius Kapčiamiesčio, Kučiūnų, Krosnos pagrindinėse mokyklose ir Seirijų A. Žmuidzinavičiaus bei Veisiejų gimnazijose. Gaila, kad dėl lėšų trūkumo šiemet sustabdyta Leipalingio ir Šventežerio JMB būrelių veikla.

Plačiai užsimojęs „Kadagys“
Įdomi Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos JMB klubo „Kadagys“ veikla. Būrelio vadovė – mokytoja Vida Sebestinienė, kuratorius – Seirijų girininkijos girininko pavaduotojas Vilmantas Talandis. Klubas įsikūrė 2003 m., dabar jame yra 37 nariai: 29 mokiniai ir 8 pedagogai.
Pagrindiniai kluybo tikslai – suburti gamtosauga, aplinkotyra menine saviraiška besidominčius moksleivius, pedagogus ir visuomenės atstovus, skleisti gamtosauginę informaciją ir skatinti nevartotojišką požiūrį į gamtą.
Klubo nariai rašo ir vykdo įvairius projektus, dalyvauja konkursuose ir rengia akcijas bei paskaitas. Praėjusiais metais buvo rašyti ir laimėti projektai ,,Kūrybinis gyvenimas kitu ritmu“, „Jaunimas ateities verslui“. (Ž. Krivonienė), „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika – tikėjimo laisvės šauklys“ (R. Tarasevičiūtė), ,,Mes seirijiečiai“ (V. Sabestinienė). Dažnai dalyvauja jaunųjų gamtininkų centre vykstančiuose renginiuose. Parodoje – konferencijoje ,,Pasaulinė gyvūnų diena 2009“ pristatė darbą ,,Išsaugokime balinių vėžlių populiaciją“. Klubo nariai dalyvauja tarptautiniuose jaunųjų mokslininkų – gamtininkų konkursuose, kuriuose jau pristatyti moksliniai tiriamieji darbai, tokie kaip ,,Moksleivių poilsis“, ,,Psichotropinių medžiagų paplitimas moksleivių tarpe“, ,,Kerpės – aplinkos taršos indikatoriai“, ,,Kompiuterinių žaidimų įtaka paauglio asmenybės formavimuisi“.
Buvo ruoštos ir vykdytos švietėjiškos akcijos ,,Išvalykime pasaulį“, ,,Atliekas rūšiuoji – gamtą tausoji“, ,,Baterijas renki – gamtą gerbi“, ,,Atsikratykime pasenusių elektros prietaisų“. Šia tema gamino ir platino lankstinukus. Nuolat ruošiamos paskaitėles ,,Bendraamžiai – bendraamžiams“ apie miestelio gamtosaugos problemas.
Žemės mėnesio metu kadagiečiai vykdė įvairias gerų darbų akcijas: ,,Tebūnie švara“, ,,Žemė – žmonių planeta“, ,,Atliekų tvarkymas neįmanomas be tavęs“, rengė ir platino lankstinukus. „Kadagys“ dalyvavo rajoninėje konferencijoje ,,Aplinka be šiukšlių“, kurios metu pristatė savo veiklą, dalyvavo tarpmokyklinėse varžybose ir iškovojo I bei II vietas.
Savo gimtinės gimnaziją aplanko ir buvęs jos mokinys, II laidos abiturientas prof. miškininkas Vytautas Valenta. Jo iniciatyva baigiamas sodinti parkas.

Savos krosniečių tradicijos
Įdomi, turininga ir Krosnos pagrindinės mokyklos JMB būrelio veikla. Būreliui vadovauja mokytoja Rima Pavolienė, kuruoja Krosnos girininkijos girininko pavaduotojas Donatas Grėbliūnas, o jo nariai – 5-6 klasių mokiniai.
Naujų narių priėmimas turi savas tradicijas: Krosnos girininkijoje naujieji nariai prisaikdinami saugoti ir puoselėti gamtą, padėti paukščiams ir žvėreliams žiemą, skleisti gerąsias idėjas bendruomenėje.
Kiekvieną rudenį jaunieji miškininkai stengiasi prisirinkti įvairių sėklų, kad turėtų ką paukščiams į lesyklą įdėti. Pasiruošia floristinės medžiagos kiekvienais metais gaminome puokštėms ir kompozicijoms, kurias dalyvauja įvairiose parodose mokykloje, Lazdijų rajono savivaldybėje, Veisiejų miškų urėdijoje. Būrelio nariai su vadovais veda švietėjiškas akcijas apie atliekų rūšiavimą, Žemės dienos svarbą.

Vytautas Stacevičius
Veisiejų miškų urėdijos specialistas ryšiams su visuomene

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2011 03 09
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai