Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. gegužės 22 d.

Seimo nariai bandys išklibinti Ž. Plytniko kėdę

www.lrytas.lt
Martynas Čerkauskas, 2013-05-22


Viešųjų pirkimų tarnybos bandymai aiškintis, ar Generalinė miškų urėdija neiššvaistė 44 mln. litų vokiškai miškų priešgaisrinės apsaugos įrangai, gali nemaloniai atsirūgti tarnybos vadovui Žydrūnui Plytnikui.
Seimo Aplinkos apsaugos komitetas stojo mūru į Generalinės miškų urėdijos pusę ir nutarė kreiptis į premjerą Algirdą Butkevičių, kad šis įvertintų Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo darbą.
Seimo narių manymu, Ž. Plytnikas nepagrįstai kabinėjasi prie Benjamino Sakalausko vadovaujamos Generalinės miškų urėdijos, o tyrimą, kuris esą parodė, kad nusipirkta brangi įranga veikia blogai, atliko nekompetentingai.
Seimo nariai piktinosi, kad Ž. Plytnikas esą jau ne pirmus metus trukdo dirbti generaliniam miškų urėdui ir įtarė, kad tai daroma kažkokių jėgų užsakymu.
Generalinis miškų urėdas B. Sakalauskas parlamentarams skundėsi, kad jis jaučiasi terorizuojamas jau ketverius metus. Esą skundus dėl jo veiklos rašo iš darbo už įvairias aferas atleisti urėdai.
„Vyksta genocidas prieš mano šeimą, dukrą, dar negimusią anūkę“, - pareiškė B. Sakalauskas. Jis tvirtino, kad nuo jo šeimą puolančios kažkokios organizuotos grupuotės kentėjo ir jau prieš kelis metus mirus motina.
„Man tai primena stalininį laikotarpį, kai sakydavo: „Duokit žmogų, o mes straipsnį jam rasime“, - kalbėjo pagrindinis šalies urėdas.
Atkakliausiai urėdą gynusi Seimo narė Aurelija Stancikienė įtarė, kad jis puolamas, nes „neleidžia privatizuoti miškų“.

Pasirinko brangesnį pasiūlymą
Portalas lrytas.lt jau rašė, kad šalies miškus prižiūrintys urėdai, už 44 mln. litų įsigiję modernią vokišką automatinę miško gaisrų stebėjimo sistemą, turėjo raudonuoti iš gėdos.
Viešųjų pirkimų tarnybos atliktas bandymas parodė, kad milijonus kainavusi sistema yra neveiksminga, nes tyčia miškuose sukeltų gaisrų net nefiksuoja.
Brangios sistemos pirkimo aplinkybėmis šiuo metu domisi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Aplinkos ministerija. Prieš trejus metus pirkta sistema įdiegta 24 Lietuvos urėdijose. Miškuose įrengtos 84 specialios kameros turi fiksuoti gaisrus ir dūmus. Kameros turi padėti pastebėti gaisrus dar pradinėje jų įsiplieskimo stadijoje, kad laiku į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gaisrą užgesintų.
Tačiau prieš kelerius metus vykusiame konkurse bendrovės „Telekonta“ pateiktas pasiūlymas buvo ne pats pigiausias. Kita konkursą pralaimėjusi bendrovė panašią įrangą pasiūlė įrengti 16 mln. litų pigiau. Tačiau buvo pasirinktas brangesnis variantas, nes vykdydami pirkimą urėdai nugalėtoją rinkosi pagal ekonominio naudingumo kriterijų. Tai reiškia, kad vertinama ne tik kaina, bet ir kokybė. Esą pigiausią pasiūlymą pateikusi įmonė atitiko tik minimalius kvalifikacinius reikalavimus, ekspertai jos pasiūlymuose esą rado daug trūkumų.
Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas pripažįsta, kad viešųjų pirkimų procedūros buvo organizuojamos be priekaištų, todėl nei tarnybai, nei Valstybės kontrolei nebuvo prie ko prikibti.
„Tačiau jie galbūt nežinojo, kad kameros bus vėliau patikrintos“, - spėja Ž. Plytnikas, komentuodamas neseniai nustatytus neatitikimus.

Tyčia sukeltų gaisrų nefiksavo
Kai šiuo pirkimu pradėjo domėtis Finansinių nusikaltimų tarnyba, buvo suorganizuotas eksperimentas, kurio metu ketinta patikrinti, ar brangios kameros veikia.
Balandžio viduryje Zarasų ir Ignalinos urėdijose naktį, dalyvaujant specialistams ir nepriklausomiems ekspertams, buvo sukelti tyčiniai gaisrai. Per bandymą paaiškėjo, kad išgirtoji sistema turi labai daug trūkumų.
Ž. Plytnikas sako, kad sistema nesugebėjo užfiksuoti gaisro nakties metu, nors oro sąlygos tai padaryti tuo metu buvo idealios. Perkant įrangą buvo reikalauta, kad ji skirtų dūmus, rūką, dulkes ir kitus panašius reiškinius, tačiau eksperimentas parodė, kad taip nėra.
Šviesiu paros metu sistema labai dažnai reagavo į kitus su realiais gaisro židiniais nesusijusius faktorius – pravažiuojančius automobilius, namų kaminų dūmus, nuo kelio kylančias dulkes, rūką.
Paaiškėjo, kad gaisrus fiksuoti turėjusių kamerų naktinis režimas buvo išjungtas.
Generalinės miškų urėdijos vadovai sako, kad taip atsitiko dėl vykdytam eksperimentui netinkamo laiko – balandžio viduryje miške dar buvo daug sniego, todėl rimtas gaisras realiai naktį net negalėjo kilti. Be to gaisras esą buvo per mažas, kad jį būtų galima pastebėti.

Ragino imtis atsakomųjų veiksmų
Generalinės miškų urėdijos vadovai trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje tikino, kad brangi įranga, kuri fiksuoja kilusius gaisrus, veikia tinkamai.
„Sistema sėkmingai veikia. Mes esame ramūs, kad visi gaisrai bus sėkmingai aptikti“, - kalbėjo B. Sakalauskas.
Jis sakė, kad įrangą montavusios įmonės ir Generalinės miškų urėdijos atstovai net nedalyvavo Viešųjų pirkimų tarnybos organizuotame eksperimente, o daugelį neigiamų išvadų surašė ne ekspertai, o Ž. Plytniko pavaldiniai. Urėdai sako atlikę savo tyrimą, kuris parodė, kad sistema veikia gerai.
Seimo nariai tikėjo kiekvienu generalinio urėdo pasakyti žodžiu ir choru į miltus malė viešųjų pirkimų prievaizdus. „Reikia įvertinti tarnybos darbą, už kokius pinigus jie samdė ekspertus, kam jau kelintus metus tirdami urėdiją gaišina laiką. Kodėl jie kabinėjasi. Reikia imtis priešpriešinių veiksmų“, - klabėjo A. Stancikinė.
Ją palaikę kolegos iš valdančiosios daugumos abejojo, ar tarnyba išviso gali atlikti tokio pobūdžio tyrimus ir vertinti, ar įsigyta įranga yra kokybiška.

     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 05 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai