Generalinė miškų urėdija Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijaGeneralinė miškų urėdija
Kontaktai "Karštoji linija" Nuorodos Svetainės medis Neįgaliesiems
 
English version English version Versija neįgaliesiems Versija neįgaliesiems
Paieška
 
Struktūra ir kontaktai
Teisinė informacija
Veikla
Naujienos
Bendradarbiavimas
Žiniasklaida
Valstybiniai miškai
Informacija
Medžioklė
Paslaugos
Renginiai
Konkursai ir priėmimai į laisvas darbo vietas
Klausimai
AMEPS

Valstybės biudžetinė įstaiga
Smolensko g. 15, 03201 Vilnius
Tel.   (8 ~ 5) 273 4021
Faks. (8 ~ 5) 273 4004
El.paštas: info@gmu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 193257730

 
Pažinkime išskirtinius medžius

Žiniasklaida

Spausdinti Spausdinti

Svetainės medis Žiniasklaida2013 m. gegužės 22 d.

Po škvalo vėl suklestėjo eksperimentinė mokomoji urėdija

Polikarpas RAGOŽIS
„ŪP“ korespondentas

Kas tuojau po audros pamatė miškus prie Kauno marių, amo neteko. Net karo metu taip nenusiaubiami miškai, kaip per 2010 m. škvalą. Lyg tornadas audra ėjo ruožais, savo kelyje šluodama visa, kas tik pasitaikė. Atrodė, kad likviduoti audros padarinius prireiks kelerių metų.
Tačiau padariniams likviduoti buvo sutelktos visos urėdijos pajėgos, sulaukta paramos iš kitų, nepatyrusių škvalo, urėdijų bei privačių miško ruošos įmonių. Dirbta be atvangos, neskaičiuojant darbo valandų. Pirmiausia tvarkytos vėjavartos ir vėjalaužos nuo kelių ir elektros tiekimo linijų, nes buvo sutraukyti laidai. Paskui – visuose nusiaubtuose plotuose, kur lyg dalgiu nušienautos pusamžės pušys.
Dubravos EMMU urėdo Kęstučio Šakūno teigimu, po audros didelis plotas medynų išdžiuvo. Pagal Miškų instituto parengtą schemą tame plote sodinta įvairios medžių rūšys, įvairiais atstumais tarp medelių ir tarp eilių. Mat iš Dubravos EMMU pageidaujama parengti tokius parodomuosius plotus.
„Po audros užsidirbome nemažai pinigų – kirtome du kartus daugiau. Paprastai kertame šiek tiek daugiau nei 50 tūkst. kub. m medienos. Už vėjavartas ir vėjalaužas gautas lėšas investuosime į urėdijos techninės bazės modernizavimą ir plėtrą. Jau parengtas projektas didžiausiam Lietuvoje 2 kamerų po 240 kv. m sodmenų šaldytuvui su rūšiavimo patalpa bei sandėliu tarai“, - dėstė savo ketinimus urėdijos vadovas.
Ši investicija urėdijai kainuos 4 mln. Lt. Už likusius pinigus numatyta rengti uždaros sistemos medelyną. Populiariai sakant, tai bus medelynas, kuriame sodmenys auginami vazonėliuose. Urėdo K.Šakūno įsitikinimu, tai vėlgi kokybinis šuolis. Iš vazonėlių į atvirą gruntą pasodinti medeliai neišdžiūsta. Urėdo žiniomis, daug metų sodinukus taip augina skandinavai, o latviai vazonėliuose augina net 70 proc. sodmenų.
Šiam sumanymui realizuoti taip pat prireiks nemažai lėšų. Bet, kaip sakė urėdas, su Miškų departamentu sutarta, kad dalis reikiamos sumos urėdijai bus skirta iš bendrųjų lėšų, o kitą pusę sudarys urėdijos pinigai.
Dubravos EMMU yra pagrindinė Lietuvos miškų mokslo ir mokymo įstaigų mokomoji eksperimentinė bazė. Urėdijos miškuose įsteigta daugiau nei 500 mokslinio tyrimo, gamybinių ir mokomųjų objektų.
Tačiau plačiajai visuomenei ši urėdija su savo arboretumu, šalia esančiu Girionių parku, 52 ha medelynu su 240 rūšių įvairių miško ir dekoratyvinių augalų yra mėgstamiausia poilsiautojų vieta. Todėl nemažai lėšų kasmet skiriama naujiems rekreaciniams objektams įrengti bei esamiems taisyti.

Nuotraukų galerija


     
« Atgal | Į viršų Informacija atnaujinta: 2013 05 22
ALIS
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
     
© Generalinė miškų urėdija Sprendimas: Infoluitai
"pilk">Infoluitai